poniedziałek, 23 stycznia 2017

Nowości z Placu Dominikańskiego......

Maraton pisania projektów. Wrocławski Budżet Obywatelski 2017 dla Seniorów


Czy chcecie Państwo zmienić coś  w swojej okolicy? Macie pomysł, a nie wiecie od czego zacząć ? 28 stycznia (sobota) w godz. 10:00 - 12:00  w Bar Barbarze przy ul. Świdnicka 8c, urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą napisać wniosek dotyczący projektu na nową inwestycję we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. 
Zapisy pod numerami:
Rafał Florczak
Biuro ds. Partycypacji Społecznej Urząd Miejski Wrocławia 
tel. (071) 777-74-05
 
Kamila Polańska
Wrocławskie Centrum Seniora
tel. (071) 772 49 13


Wrocławski Teatr Współczesny ponownie zaprasza na Naukę Chodzenia wg Tadeusza Różewicza 

"To najlepszy spektakl kilku ostatnich sezonów."
Gramy: 1, 2, 3, 4 lutego, g.18.30
dla Państwa bilety w cenie promocyjnej - 10
rezerwacja miejsc: karolina.zuraw@wteatrw.pl  
lub pod nr 713588941

 Muzeum Współczesne Wrocław i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mają zaszczyt zaprosić na wystawę 
sir Tony’ego Cragga, jednego z najbardziej cenionych rzeźbiarzy świata.

Wernisaż: 3 lutego 2017, godz. 18:00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a.
Link do pobrania pakietu prasowego: http://goo.gl/O52cPm

Po niemal 20 latach polska publiczność, po raz drugi w ciągu kilku miesięcy (po ubiegłorocznej prezentacji w CRP Orońsko), będzie miała okazję podziwiać twórczość Tony'ego Cragga. Na wystawie we Wrocławiu zostanie zaprezentowanych kilkanaście prac z lat 1998–2016, będących przykładem fascynującej twórczości artysty. Obok prac przestrzennych zaprezentujemy akwarele, dające widzowi szerszy pogląd na jego twórczość. Ekspozycję zorganizowano w galerii dolnej, a także – po raz pierwszy w historii Muzeum – na dachu budynku.

Tony Cragg (ur. 1949) wraz z kilkoma innymi brytyjskimi artystami, takimi jak Antony Gormley, Anish Kapoor czy Mark Wallinger, współtworzy potęgę współczesnej rzeźby angielskiej. Jego dzieła znajdują się w muzeach, prywatnych kolekcjach, na placach miast i w słynnych parkach rzeźby. W 1988 roku twórca reprezentował Wielką Brytanię na 43. Biennale w Wenecji i w tym samym roku dostał prestiżową nagrodę Turnera. Cragg uznawany jest za mistrza materiału. Jego prace, wykonane z brązu, kamienia, szkła, ceramiki, żywic czy drewna, zachwycają organiczną formą, dynamiką meandrującego kształtu, intrygującymi tytułami. Sytuują się pomiędzy sztuką abstrakcyjną a figuratywną.

Muzeum Współczesne Wrocław | Wroclaw Contemporary Museum
pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 12:00 – 14:00, Wrocławskie Centrum Seniora , s. 210
Prelekcja: Jak unikać drogich kredytów: przekształcenie obecnych umów kredytowych na korzystniejsze warunki (niższa rata/tańszy kredyt) – wzięcie nowych kredytów gotówkowych, hipotecznych, firmowych, ubezpieczenia na życie lub majątek: mieszkania, domy, samochody, inne – w jaki sposób ustrzec się przed niekorzystnymi zapisami w umowach kredytowych i ubezpieczeniowych,
prowadzenie: Michał Woźny, Maciej Grams (Lion Finance)


Akademicki Teatr AULA wystawi dramat „Kartoteka” Tadeusza Różewicza.

Akademicki Teatr AULA, działający w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, już po raz trzeci w tym roku akademickim, wystawi sztukę Kartoteka. Scenariusz opracowany został na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza. Miłośnicy teatru mogą nieodpłatnie wziąć udział w spektaklu, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godz. 19:00 w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu. Reżyserem przedstawienia jest Monika Taras. 

Dramat Tadeusza Różewicza oparty na odrzuceniu reguł kompozycyjnych i zastanych konwencji, stanowi zarazem metaforę dekompozycji świata i zanurzonego w nim Bohatera. Spektakl współtworzą nakładające się na siebie obrazy: pustki wewnętrznej oraz zjawisk, ludzi, treści świata zewnętrznego, które niezależnie od kontekstu historycznego, dotyczą egzystencjalnych problemów każdego z nas, każdego człowieka – podkreśla reżyser spektaklu Monika Taras. Sceniczne miejsce akcji to jednocześnie pokój-ulica-kawiarnia i teatr w teatrze. Przewijające się przez scenę postaci, nie są przypadkowe, wyłaniają się ze snu, strumienia świadomości i różnych warstw pamięci wieloimiennego Bohatera, ale też z tradycji literackiej i teatralnej. Zwielokrotnione możliwości interpretacyjne Kartoteki oczekują od widza nadawania aktualnych dopełnień i znaczeń. „Widz może dopisać swój początek lub koniec opowiadania. Kurtyna nie zapada. Być może opowiadanie jest tylko przerwane? Na godzinę, na rok…” – dodaje za Tadeuszem Różewiczem.

Tadeusza Różewicza jest jednym z najbardziej wyrazistych polskich literackich przykładów tzw. teatru absurdu, w charakterystyczny sposób odwracającego tradycyjne role, nadającego specyficzny kontekst interpretacji rzeczywistości i postrzegania świata, co stanowiło inspirację dla zespołu Teatru AULA do pracy nad wystawieniem tego dramatu. Spektakl Kartoteka na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza wystawiony zoatanie w sobotę 28 stycznia 2017r. o godz. 19:00 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu, gdzie mieści się siedziba akademickiego Teatru AULA. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Akademicki Teatr AULA w DSW
Teatr AULA, którego otwarcie i premierowa inscenizacja miały miejsce z okazji 18 lat istnienia Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, jest jednym z wielu projektów artystycznych realizowanych przez uczelnię. Reżyserem i opiekunem grupy młodych artystów jest Monika Taras. Do tej pory wystawione zostały dwa pełne spektakle „Pięć obrazów z szafy. Ciąg dalszy bajki” z wykorzystaniem fragmentów wybitnych tekstów dramatycznych (W. Gombrowicza, T. Różewicza, J. Baldwina), którego ramę fabularną stanowi tekst Roberta Fulghuma oraz „Agencja skutecznej pomocy” inspirowany tekstem Charlesa Bukowskiego „Odmóżdżarka”



Pozdrawiam
Kamila Polańska
koordynator Dni Seniora oraz Dni Babci i Dziadka
starszy referent ds. projektów senioralnych i informacji
Wrocławskie Centrum Seniora


Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
50-159 Wrocław
pl. Dominikański 6 (pok. 22)
tel. (71) 772-49-13
(pn. - czw. godz. 9.00-15.00, pt. godz. 8.00-14.00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz