piątek, 15 marca 2019

Zaproszenie.

Unia Europejska a migracje zarobkowe w EuropiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Wrocław serdecznie zaprasza na V Ogólnopolską Konferencję Naukową "Unia Europejska a migracje zarobkowe w Europie", która odbędzie w najbliższy czwartek, 21 marca w godz. 9:45-14:45 w sali konferencyjnej w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. 

Kwestie związane z migracją zostały uznane za jeden z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem J.-C. Junckera, a jej legalny wymiar poruszono podczas Orędzia o Stanie Unii w 2018 r. Z tego powodu podczas konferencji poruszymy następujące tematy: kim jest migrant zarobkowy i czym różni się np. od uchodźcy ? Jakie są główne kierunki migracji zarobkowej w Unii Europejskiej? Skąd pochodzą imigranci zarobkowi nieposiadający obywatelstwa unijnego? Jaką politykę prowadzą państwa europejskie, aby zintegrować ich ze społecznością lokalną? Jak kształtuje się opinia obywateli Unii w kwestii migrantów zarobkowych pochodzących z innych państw członkowskich oraz państw trzecich? Poza pytaniami dotyczącymi polityki migracyjnej Unii Europejskiej chcielibyśmy także porozmawiać o tym, jak przedstawia się sytuacja unijnych migrantów zarobkowych w świetle zbliżającego się Brexitu.

Wstęp bezpłatny. Podczas spotkania przewidziany jest poczęstunek.

Prosimy o wcześniejsze przesłanie zgłoszenia swojego udziału przy użyciu formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2NHINtE, telefonicznie lub drogą mailową.

Szczegóły i więcej informacji:
tel. 71 72 37 351;
e-mail: europedirect-wroclaw@europedirect-wroclaw.pl;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz