piątek, 1 grudnia 2017

Kolejne zaproszenie z Placu Dominikańskiego.

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do lektury nowego NEWSLETTERA grudzień 2017 ( do pobrania pdf w załączniku).

Równocześnie gorąco zachęcamy do uczestnictwa w

Forum Seniora i świątecznym koncercie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej już 7 grudnia!
Najpiękniejsze staropolskie kolędy i pastorałki oraz znane utwory świąteczne w wykonaniu Izabeli Możdzeń, będzie można posłuchać podczas świątecznego koncertu, które organizuje Dolnośląska Szkoła Wyższa. 
Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 14:00 (czwartek) w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. 
Natomiast od godz. 11:00 Gazeta Wrocławska zaprasza na I Forum Seniora. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. 
W czwartek 7 grudnia w Centrum Konferencyjnym DSW od godz. 11:00 odbędzie I Forum Seniora „Gazety Wrocławskiej”. W ramach Forum Seniora porozmawiamy o najważniejszych wyzwaniach seniorów, poruszone zostanę kwestie zdrowia, lecznictwa, czasu wolnego, przepisów emerytalnych, a także bezpieczeństwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rezerwacja pod numerem telefonu 800 116 231, w godzinach 9 – 16.
Natomiast od godz. 14:00 Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na świąteczny koncert w wykonaniu Izabeli Możdżeń. Wokalistka wykona zarówno tradycyjne kolędy jak: Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Gdy Śliczna Panna, pastorałki i znane utwory świąteczne, w tym: Nie było miejsca dla Ciebie, Jest taki dzień, czy Znak pokoju, ale nie zabraknie również akcentu międzynarodowego i znanych przebojów jak: Let It Snow, Santa Claus is Coming to Town, Winter Wonderland. Udział w wydarzeniu również jest bezpłatny. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. 
Partnerem koncertu są Wielospecjalistyczny Szpital Orthos w Komorowicach, Wrocławskie Centrum Seniora oraz Gazeta Wrocławska.
Zapisy pod nr 71 772 49 40 lub eiwanska5@gmail.com
***
Izabela Możdżeń – wokalistka oraz autorka tekstów. Kształcona muzycznie od 15 roku życia we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na wydziale wokalnym. Absolwentka XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu o profilu teatralno-muzycznym. Jednym z jej największych osiągnięć było zagranie w spektaklu „Solidarni” wystawionym w Stoczni Gdańskiej w oraz w Operze Wrocławskiej. Zwyciężczyni wielu konkursów wokalnych na szczeblach regionalnych oraz międzynarodowych. Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej kierunku Sztuki Nowoczesne – Design Now na specjalności Performatyka. Aktualnie jest studentką DSW na specjalności Menager Działań Artystycznych z Arteterapią. Na co dzień związana jest z zespołem IM FANKI TIM.


I Forum Seniora Gazety Wrocławskiej już 7 grudnia.
Na I Forum Seniora porozmawiamy o najważniejszych problemach seniorów. Sprawy zdrowia, lecznictwa, czasu wolnego, przepisów emerytalnych, a także bezpieczeństwa poruszamy w „Gazecie Wrocławskiej”. Podczas Forum chcemy do nich powrócić.

Jednym z tematów będzie bezpieczeństwo seniorów. Często są namawiani przez różne osoby np. o podpisanie umowy na dostawę towarów lub usług. W poradniku opracowanym przez partnera głównego Forum - firmę Tauron, znajdujemy instrukcje, jak się w takiej sytuacji zachować. Taką umowę należy najpierw dokładnie przeczytać i żądać od oferenta rozwiania wątpliwości. Trzeba też sprawdzić, czy firma istnieje, obejrzeć identyfikator jej przedstawiciela. A także poprosić o pisemną informację o możliwości odstąpienia od umowy. Osobom obcym nie można przekazywać dokumentów czy pieniędzy. Cenne rzeczy czy oszczędności należy dobrze schować.
I Forum Seniora „Gazety Wrocławskiej” odbędzie się w czwartek, 7 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. (dojazd autobusami 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149). WSTĘP WOLNY, liczba miejsc ograniczona . Dlatego zarezerwuj miejsce, dzwoniąc pod bezpłatny nr 800 116 231, w godzinach 9 - 16.
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/i-forum-seniora-juz-7-grudnia-we-wroclawiu,12727326/

Szpital Wielospecjalistyczny „Orthos”
Komorowice /k Wrocławia
Ul. Wrocławska 2 a 52-229
www.orthos.pl tel. 71 735 8700
Szpital Wielospecjalistyczny oferuje 5 % zniżki na turnusy rehabilitacyjne z Wrocławską Kartą Seniora.
Oferujemy również prelekcje medyczne z interesujących Państwa tematów.
W szpitalu prowadzone są operacje, funkcjonują poradnie oraz prowadzona jest rehabilitacja pooperacyjna i ambulatoryjna.
Operacje z zakresu:
Ortopedii m.in. korekta palucha koślawego, Endoprotezy kolan i bioder, artroskopia, komórki macierzyste
Chirurgii ogólnej -usunięcie tarczycy
Ginekologii- m.in. endometrioza, laparoskopowe usunięcie mięśniaków macicy, wysiłkowe nietrzymanie moczu
Neurochirurgii- krioablacja kręgosłupa MBB-leczenie bólu przewlekłego kręgosłupa
Chirurgii Plastycznej- m.in. opadające powieki
Poradnie:
Ortopedyczna,
Chirurgia ogólna
Ginekologia
Neurochirurgia
Proktologia – NFZ -również w Centrum Profesorskim Optimum Wrocław ul Szybka 5c
Chirurgia Plastyczna
Turnusy rehabilitacyjne komercyjne – min 30 zabiegów tygodniowo, wyżywienie, noclegi, ćwiczenia usprawniające, trening motoryczny, zabiegi fizykalne, opieka lekarska i rehabilitacyjna na najwyższym poziomie
Rehabilitacja ambulatoryjna w ramach NFZ – relatywnie krótkie terminy – kinezyterapia ,fizykoterapia, masaż
W zakresie finansowania współpracujemy z Medical Finance Group SA. oferując Państwu Mediraty.
Wszelkie szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.orthos.pl
lub pod nr.tel 71 73 58 700

1 komentarz:

  1. Polecam te turnusy w Orthos! Bardzo dobrze wykonują swoja pracę i pełen profesjonalizm.

    OdpowiedzUsuń