piątek, 21 września 2018

Radosne powitanie cudownej jesieni...


"Żegnaj lato na rok . . . "


Pochłodniało
Niebo częściej chmurnieje
Słońce nie wznosi się już najwyżej
Upały straciły na rekordowym impecie
Ptasia wrzawa tak miła dla ucha przycichła
Zapachy kwiatowe zamieniają się w owocowe
Spadające kasztany kojarzą się jednoznacznie…
Letnie wrażenia gasną wraz ze słońca zachodem
Nieuchronnie nadciąga wyciszająca nas jesień
Jeszcze ciepła i słoneczna dniem
Ale rześka i zdecydowanie chłodniejsza nocą
Daje wytchnienie dla znużonego upałami ducha
A dla ciała konieczny odpoczynek na następny dzień
"Barwy jesieni" autorstwa Krystyny Szlafke

Jeszcze wiele radości przed nami
Kiedy wrzesień i październik wymalują świat
Niepowtarzalną paletą pastelowych barw
Oczarowanie cudną urodą jesieni
Spłynie na nas jak olśnienie
Jak cudowne ukojenie
Jak kolejny cud
Naszego życia

Uroczyście żegnajmy wyjątkowo ciepłe (wręcz upalne) lato 2018.
A powitajmy nadchodzącą jesień. Może będzie również ciepła (nie upalna!) i pewnie jeszcze piękniejsza, a może najpiękniejsza ze wszystkich jakie są już za nami? Oby tak się stało. Życzę Państwu wyjątkowej jesieni w tym roku i pozdrawiam serdecznie - Majka

7 komentarzy:

 1. Dzięki Ci,Majko za ten piękny wpis(!). Szkoda, że zarywasz noc... Poza tym jest temat: w Zespole Szkół Zawod. przy ul.Dawida 5-7 (vis a vis NFZ) można "zrobić" sobie fryzurę zupełnie za "friko"(!)-tam uczennice uczeszą włosy Seniorkom. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Czesławie,
   miło że jesteś, że wszyscy jesteśmy w coraz bardziej kompletnym po wakacyjnie gronie(!). I że masz dla nas atrakcyjne propozycje. Dobrych informacji nigdy dość, szczególnie tych na wątłą senioralną kieszeń, szczególnie po urlopach. Z ciekawością podglądniemy co się dzieje za zamkniętymi drzwiami przy Dawida 5-7.
   Dzięki serdeczne że zaglądasz i dbasz o nas...
   Pozdrawiam Majka

   Usuń
  2. Majko! Warsztaty fryzjerskie są w poniedziałki od 11.oo i zaopiekują się każdą Seniorką i Seniorem(!), a w sobotę 29.09 i niedzielę 30.09. o godz.17.oo w Teatrze Polskim (scena na Świebodzkim) odbędzie się sztuka grana przez nasze Seniorki z Klubów Seniora; m.in. nasza Kazia B. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  3. Wczoraj kupiłam bilety na 29 września na 19.oo
   Bilety dla Seniorów po 15 zł kupujemy w Teatrze Polskim, a przedstawienie intrygującym tytule "Francuska niespodzianka" (świetny tytuł!)odbędzie się na świebodzkiej scenie kameralnej. Informując czytelników polecamy serdecznie Koleżankom - prawda Czesławie?
   I serdeczności wiele ślę - Majka

   Usuń
  4. ...jeśli nas tu czytacie to ślę sprostowanie:
   Tytuł powyższego przedstawienia to "Poradnik młodości" w ramach występów Wrocławskiego Teatru Tańca też Scena na Świebodzkim, też g.19.oo ale, uwaga z udziałem naszej Koleżanki z Sektora (niespodzianka!) i nic więcej już nie powiem..I jedno i drugie przedstawienie polecam bardzo serdecznie. Miłej niedzieli Majka

   Usuń
 2. Majeczko kochana! Tak pięknie witasz jesień swoim wspaniałym wierszem. Mogło by się zdawać, że o jesieni napisano już wszystko, a Ty zawsze znajdziesz świeżą nutkę. Dzięki serdeczne za piękne słowa.
  Pozdrawiam gorąco i mocno przytulam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Antonia
   Kocham jesień chociaż miewa tyle dolegliwości, a to deszcze,a to chłody i wiatry, ale takich kolorów nie uświadczysz nigdy i nigdzie indziej... I ten zapach spadających liści lub ich szum pod nogami na parkowych ścieżkach. Oby była piękna i niezbyt jeszcze zimna, tak, abyśmy nacieszyli się nią do woli. Dziękuję, całuję i pa - Majka

   Usuń