niedziela, 18 listopada 2018

Jutro w Sektorze 3 - przyjdźcie.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Porozmawiajmy o Europie, która wspiera, chroni i broni.Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Wrocław serdecznie zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Porozmawiajmy o Europie, która wspiera, broni i chroni". Odbędzie się ona 19 listopada (poniedziałek) w godz. 11:00-15:30 w sali konferencyjnej w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 (ul. Legnicka 65).

Jaka jest różnica między migrantem a uchodźcą? Jak międzynarodowe organizacje wspierają migrantów i osoby ubiegające się o azyl? Jakie są największe wyzwania dla wspólnoty humanitarnej w kwestii zaspokojenia potrzeby ochrony migrantów i uchodźców w Europie? Jak zmieniła się polityka wizowa państw członkowskich w obliczu kryzysu migracyjnego? Jak kształtuje się opinia obywateli Unii Europejskiej w kwestii migrantów? Jaką politykę prowadzą państwa europejskie, aby zintegrować imigrantów? Jak wygląda sytuacja migrantów zarobkowych w Polsce? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie z ekspertami, którzy będą reprezentować m.in. Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców, Straż Graniczną Wrocław-Starachowice, Uniwersytet Wrocławski oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wstęp bezpłatny. W przerwach konferencji przewidziany będzie poczęstunek.


Szczegóły i więcej informacji:
tel. 71 72 37 351;
www: europedirect-wroclaw.pl;
e-mail: europedirect-wroclaw@europedirect-wroclaw.pl;
FB: https://www.facebook.com/events/335283593871759

1 komentarz:

  1. Podoba mi się bardzo, że we Wrocławiu mają miejsce takie wydarzenia kulturowe. Mam wrażenie, że za wszystko odpowiedzialny może być deweloper wrocław ponieważ to dzięki niemu w tym mieście jest tylu nowych mieszkańców, którzy stoją za tego typu inicjatywami kulturowymi.

    OdpowiedzUsuń