piątek, 2 lipca 2021

W oczekiwaniu na więcej szczegółów w temacie wycieczki....

Dzień dobry

 Zaczem Basia przybliży nam szczegóły dot. wycieczki "jubileuszowej" po naszej pięknej Dolnośląskiej Ziemi, nawet niezbyt odległej, ale prawdziwie pięknej, to przypomnę tylko, że aby nie tracić kondycji i aby mieć zawsze dobrą sylwetkę i wspaniały nastrój, kochani - ćwiczmy! na miarę naszych możliwości. 

 

Niektórzy ( ok. 10 osób) chodzimy na ćwiczenia zorganizowane typu np JOGA i to blisko sektora 3, mianowicie do Tratwy, gdzie jedne zajęcia trwają półtorej godziny i kosztują 15 zł za 1 wejście, ale ? uwaga - mamy darmo pomieszczenie do ćwiczeń. Jest drugie "ale", mianowicie podczas miesięcy wakacyjnych tj lipiec i sierpień ćwiczymy w mniejszej salce na pięterku. Dużą salę zajmują dzieci na kolonii na czas wakacji... Komfort na małej salce mniejszy, ale że to wakacje, każdy z nas gdzieś jednak wyjedzie na urlop i zmieniamy się niejako spontanicznie, tak że nadal jest znośnie. Jako że salka jest darmowa - nie wybrzydzajmy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Innym, którzy nie gustują w zbiorowych ćwiczeniach polecam indywidualne ćwiczenia we własnym domku. Zawsze można znaleźć skrawek powierzchni na której możemy się nieco uaktywnić dla własnego zdrowia. Dzisiaj polecam zdrowy kręgosłup i ćwiczenia bez zadyszki, w typie JOGA dla wszystkich, a głównie? dla seniorów. Właśnie na zdrowy kręgosłup i mniej bolące plecy. Zmierzmy się z tymi ćwiczeniami. Osobiście przetestowałam je, a ja wcale nie jestem jakimś tam wyczynowcem w tej dziedzinie i daję święte słowo honoru - że można! Zapraszam zatem - patrz link poniżej:

1. Zdrowe plecy i bolący kregosłup - ćwicz z nami.../ 

 


 
 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i do następnego spotkania - Majka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz