środa, 11 maja 2016

Też ciekawe zaproszenie.

Szanowni Państwo,

w imieniu Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy "Food Stories Recollected", autorstwa Agaty Elsner, Marty Jagniewskiej i Marka Straszaka. Zaczynamy w najbliższą sobotę, 14 maja, o 19:00 w Nikiel Gallery, ul. Łowiecka 9 (w ramach Majowej Nocy Nadodrza).

"Food Stories Recollected" to multimedialna instalacja, będąca fuzją dwóch projektów: performansu "Historie kuchenne" Agaty Elsner i Marty Jagniewskiej oraz instalacji "Recollected" Marka Straszaka. "Food Stories Recollected" to zmysłowa opowieść o historii żywności i żywienia, która wyłoni się ze świata stworzonego przez obraz, zapach, dźwięk, smak i dotyk. Tropiąc różnorodne ciekawostki związane z historią jedzenia – za pomocą faktów, statystyk i liczb – autorzy pokażą rzeczywistość pełną absurdów kulinarnych, przesądów, stereotypów, wykluczeń, zapożyczeń oraz przypadków, które zadecydowały o wyglądzie świata, nie tylko w jego perspektywie gastronomicznej.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: http://www.wroclaw2016.pl/food-stories-recollected-czyli-wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-jedzeniu i w załączniku.

W razie pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie

 
Stanisław Abramik
Koordyantor Projektów Literackich Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro
Kontakt z Mediami / Dział Programowy
Literary Projects Coordinator of the Artist-in-Residence Programme A-i-R Wro
Media Relations / Programme Department
tel. +48 504 891 110

 

1 komentarz:

  1. Basiu! Termin, o którym mowa powyżej kolidował z finałami Tańca Tow. Standard w Hali Maxa Berga. To Mistrzostwa Europy! Taka gratka zdarza się raz w roku! Poprzednio w/w mistrzostwa odbywały się w Hali "Orbita" rok temu! Szkoda,że terminy nie można jakoś pogodzić... Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń