poniedziałek, 30 maja 2016

Zaproszenie.

Szanowni Państwo,
w imieniu słuchaczy I roku specjalizacji teatralnej Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA we Wrocławiu, mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na spektakl „Wyprawa” w reżyserii Moniki Braun.

"Wyprawa" to opowieść o drodze w minione, o wyprawie ślubnej jednej z bohaterek, której nigdy nie dane jej było używać, o wyprawie do najbardziej utraconego ze światów – świata żydowskiego, który kiedyś, w przeszłości - niemożliwej już do wyobrażenia – był częścią zamieszkiwanej przez nas ziemi.
         Jest to opowieść w jakimś sensie bardziej o rzeczach niż o ludziach, czy też o ludziach, ale poprzez pryzmat ich przywiązania do domów, ogrodów, krzeseł, konkretnych łyżeczek czy filiżanek, ich czułości dla geografii i charakteru przestrzeni, płynącej ze wzrastania w danym miejscu. A więc tematami są tutaj: przywiązanie do miejsc i rzeczy, utrata, tęsknota, poczucie obcości wobec miejsc nowych, oswajanie miejsc i rzeczy, niemożność ich pokochania... Może także chęć usunięcia śladów po dawnych posiadaczach. Znaczenie nadaje przedmiotowi emocja jego właściciela, kogoś kto go potrzebuje, kocha, pragnie, który za nim tęskni. Kogoś, kto się nim cieszy, pożąda go lub gotów jest go ukraść, a jeśli sprzedaje go – to w bólu. Poczucie własności, przywiązanie, zachwyt – to wszystko łączy ludzi ze światem otaczającej ich materii.

Pierwszego czerwca o 10:00 odbędzie się próba generalna otwarta dla publiczności.
Drugiego czerwca o 17:00 – premiera
Trzeciego czerwca o 18:00 – drugi spektakl
Czwartego czerwca o 18:00 – trzeci spektakl
Pokazy odbędą się w sali gimnastycznej Studium, przy ulicy Niemcewicza 2 i każdy potrwa 1 godzinę.
Wstęp jest bezpłatny.

Będziemy ogromnie wdzięczni za rozpropagowanie informacji o imprez
Serdecznie zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz