wtorek, 17 maja 2016

Zaproszenie.

Serdecznie zapraszamy Seniorów do uczestnictwa w interesującym i wspaniałym wydarzeniu organizowanym z okazji Dnia Matki we Wrocławskim Centrum Seniora:

Galeria Kultury Seniora

piątek 20 maja, godzina 10:00-16:00, sala 210
W programie: wspaniały wernisaż zaproszonej artystki z woj. śląskiego – Zofii Fabiańskiej (wystawa obrazów pt: „Zapach kwiatów”) prowadzony przez grupę
 o-CAL-eni, warsztaty rękodzieła grupy Niespodzianki (bukieciki, wianuszki na Boże Ciało i Noc Świętojańską), salon urody Danuty Stępień, program słowno-muzyczny z udziałem zespołu „Przyjaciele” - pod kierunkiem Stanisława Stembalskiego, pokazy tańca zaprzyjaźnionej grupy UTW z UWr (prowadzenie Maria Zatorska) oraz czytanie wzruszających opowiadań przez czarujące damy w strojach dawnych z grupy Kreatywni.

UWAGA! Wstęp na wydarzenia bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6
tel. 71 772 49 40, w godz. 9:00-15:00


Drogi Seniorze 

Zaopiekuj się porzuconym, chorym psem lub kotem

Wolontariusze projektu „Dom tymczasowy u Seniora" poszukują osób, które przy ich wsparciu zaopiekowałyby się tymczasowo kotem lub psem, do czasu, aż zostanie  znaleziony  dla samotnych zwierząt nowy dom i stały opiekun. Żeby zwierzę doszło do siebie i było gotowe do adopcji potrzebuje bezpiecznego miejsca i życzliwych opiekunów. Najlepiej, jeżeli może w tym czasie żyć w domu tymczasowym, aby w domowych warunkach dojść do zdrowia i na powrót zaufać człowiekowi. Takich domów tymczasowych bardzo  brakuje. To właśnie seniorzy są cierpliwi, mają niewyczerpane pokłady miłości i zrozumienia a co ważne dysponują czasem. Wielu seniorów kocha zwierzęta, ale może obawiać się wziąć na stałe psa lub kota ze względu na swój wiek, stan zdrowia czy ograniczania finansowe.
Wolontariusze projektu mają nadzieję, że przy ich wsparciu seniorzy mogliby zrealizować swoje marzenie o życiu z kotem lub psem, a zwierzakowi w potrzebie dać szansę na nowe, lepsze życie.
W najbliższym czasie zorganizowane zostanie pierwsze spotkanie informacyjne o tym, jak funkcjonują domy tymczasowe, w jaki sposób wspierani są tymczasowi opiekunowie i jak dobiera się dla nich zwierzęta.
Bardzo prosimy o zadawanie wszelkich pytań, a także o zgłaszanie chęci udziału w tym wspólnym przedsięwzięciu pod mailem: dt.koty@gmail.com i telefonicznie – 663 732 628.

Projekt w ramach budżetu Aktywny Dolny Śląsk


Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza do glosowania na projekt, dzięki któremu będzie można lepiej przygotować finał Senioriady (zmagań sportowych seniorów w trakcie Dni Seniora).
Głosować można tylko 1 raz, trzeba mieć ukończone 16 lat i mieszkać na terenie województwa Dolnośląskiego, wejść na stronę i oddać głos. Głosowanie trwa do 22 maja.
Link do strony głosowania:
http://aktywny.dolnyslask.pl/index.php/projekt/85-mistrzostwa-dolnego-slaska-w-nordic-walking/
Zawody Nordic Walking mają bogatą historię w Polsce, brakuje jednak takiej imprezy regionalnej na Dolnym Śląsku. Mistrzostwa mogłyby być początkiem organizacji cyklu Pucharu Dolnego Śląska Nordic Walking w kolejnych latach. Będzie to impreza łącząca ze sobą rywalizację, rekreację, integrację, popularyzację aktywności fizycznej, wolontariat i edukację. Mimo, że sama impreza odbywa się jednego dnia, działania promocyjne, organizacyjne trwają dłużej i zostają na długo w świadomości.Na miejsce organizacji imprezy proponowany jest Wrocław, który jako stolica regionu jest idealnym miejscem do inauguracji takich zawodów. Zawodnicy rywalizowaliby na różnych dystansach (przedszkolaka, rekreacja, profi). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pakiet startowy (m.in. koszulkę, medal), najlepsi zostaną dodatkowo nagrodzeni statuetkami. Impreza urozmaicona będzie różnymi atrakcjami, a zawody poprzedzone będą licznymi treningami.

FAN Promocja Sportu - bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65 , 54-206 Wrocław
tel.: 71 797 60 80  lub  +48 501 158 201
www.fan.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz