sobota, 6 czerwca 2020

Uczymy się tańczyć. . .

Dzień dobry
Szczególnie wszystkim zainteresowanym poprawnością tańców towarzyskich. Będzie też za chwilkę (właśnie przygotowuję) alternatywa dla tych, co to mniej po parkiecie, a więcej "po świecie",  ale kroczki po swojemu sobie wyrabiają . . .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nie - że od razu mamy być mistrzami świata, ale dobrze jest wiedzieć jak poprawnie zatańczyć tango, a jak walca - bo to wbrew pozorom, wcale nie jest takie całkiem oczywiste ( np dla mnie), a co ważne z boku patrząc - bardzo wszystko widać - co my tam na tym parkiecie wyprawiamy...


Dzisiaj na naszym parkiecie królować będzie  " W A L C " , walczyk, i tu też mamy rozróżnienie między walcem wiedeńskim, a walcem angielskim. Spróbujmy popatrzeć - o co tutaj chodzi:

   1. W A L C - krok podstawowy

   2. W A L C - Wiedeński

   3. W A L C - Angielski

A przed nami jeszcze Salsa, jeszcze Cza Cza i jeszcze trochę innej teorii tanecznej np. w kręgu - po to, że kiedy wreszcie zagra prawdziwa orkiestra to i my będziemy gotowi i będziemy wiedzieć kto jak tańczy i jak robić to w miarę poprawnie. Mamy też "klepnięte" kilku godzinek z naszymi przyjaciółmi znającymi się na tym, którzy trochę nas ośmielą i trochę skorygują, ale powoli kochani, wszystko w swoim czasie.Tym czasem  trenujemy teoretycznie sami, oglądamy kilka razy filmiki.
Przecież (jestem tego pewna) - coś nam z tego zostanie. 
Obiecuję to i serdecznie pozdrawiam 
Majka2 komentarze:

 1. Dobry News, Majko!; tym bardziej, że ruszają tańce na N/Odrzu, w dawnym Klubie Kolejarza już w sobotę 13.06 i w niedzielę 14.o6; od godz 16.oo tel: 506 795 427 - p.Magda. Pozdrawiam tanecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze że czuwasz Czesławie
  Na tańce chętnie, ale jeszcze pouczyć się trochę wypada i...
  zaraz zrobimy tłum na parkietach.
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń