sobota, 16 stycznia 2021

Festiwal koncertów Sylwestrowych i Noworocznych...

                                          Dzień dobry kochani

Zebrałam w jednym miejscu kilka, chyba najważniejszych koncertów z przełomu  grudnia/stycznia 2020 i 2021r., korzystając też z wybranych elementów prezentacji blogowej naszej koleżanki Krystyny Ziętak. Posłuchajmy więc nagrań z tego różnorodnego repertuaru i nacieszmy się nimi.

 Wiedeń 2021

                                               rok wcześniej Wiedeń 2020 (poniżej)                                                    

Najważniejszy z nich, bo z wieloletnią tradycją - to Koncert Noworoczny 2021 z Wiednia - w dwóch częściach, ale nasze krajowe koncert wcale nie gorsze, też są bardzo piękne. Posłuchajmy i wyobrażajmy sobie naszą tam obecność, bo przecież karnawał nie został nam odebrany, tylko tuż, obok nas - trwa sobie w najlepsze. Dlatego my na swój sposób też go świętujmy, dopóki jeszcze trwa...

Klikamy tylko w ponumerowane i aktywne linki:


1. Koncert Noworoczny z Wiednia cz.1. 

1. Koncert Noworoczny z Wiednia cz.2. 

(wprowadziłam już korektę  do cz.2. i teraz jest ok)

2. Koncert Sylwestrowy z Opery NOWA w Bydgoszczy
 


3. Koncert Sylwestrowy z Filharmonii Pomorskiej 

 

 


Wszystkie powyższe "maski karnawałowe" może nie są brzydkie, ale ta nasza (poniższa!) też jest ładna. Mnie się podoba, a do tego jeszcze praktyczna. Musimy się nauczyć mieć dystans do siebie i więcej dystansu do tej niełatwej sytuacji tak, abyśmy nie zwariowali. I nie dajmy się Kochani. Miłego koncertowania. Do kolejnego spotkania i pozdrawiam serdecznie - Majka

5 komentarzy:

 1. Zachęcam do komentowania...
  ..................................
  Ja się wychylę jako pierwsza i powiem, że w tym roku 2021, z największym zachwytem wysłuchałam Koncertu Sylwestrowego z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Repertuar i dynamika była ogromnym zaskoczeniem i radością dla słuchaczy, może konkurować z najlepszymi (!), a tego nam najbardziej obecnie potrzeba. Życzę Wam ogromnej radości bijącej z tego koncertu - Majka.

  OdpowiedzUsuń
 2. ..aha, i jeszcze wyjaśnię co jest z tymi częściami koncertu z Wiednia, ale to za chwilę. Wygląda że są identyczne, więc dlaczego dwie części? O cierpliwość tylko poproszę..

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację Majko! Maski i koncert białostocki są przednie! Natomiast koncert wiedeński z tego roku odbył się bez publiczności z powodu pandemii...a szkoda. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie koncerty w tym roku odbywały się bez publiczności.
  Ale też (dla mnie) ważny był repertuar. A ten dla koncertu z Wiednia (dla mnie) był zbyt poważny. Grano utwory niezbyt znane tej największej publiczności, takie powyciągane trochę "z lamusa"... To są moje jedyne zastrzeżenia, bo wykonawczo Wiedeń był jak zawsze - bez zarzutu. Tymczasem nasze krajowe były różne, ale mnie urzekł ten z Opery i Filharmonii w Białymstoku i już.
  Dobrego tygodnia i w zdrowiu! życzę nam wszystkim - Majka

  OdpowiedzUsuń
 5. ...przygotowuję ciąg dalszy wspomnień z 2015 roku - część II, jeszcze momencik i post będzie gotowy...

  OdpowiedzUsuń