sobota, 27 marca 2021

Terapia sztuką . . .

 

         Dzień dobry !

 

              Nacieszmy się urodą wiosny.
Zobaczmy to w obrazach, fotografiach i posłuchajmy np w śpiewie. Artyści dostrzegli często takie fragmenty wiosny, które nam na co dzień umykały, bo tak bywaliśmy zajęci życiem. Obecny stan rzeczy daje szansę zatrzymania się na "chwilkę" i posłuchania, a także  podpatrzenia przyrody. A ta? nie czeka na nic, a dzieję się w koło nas. Tu i teraz. Nie spuszczajmy z niej oka. I aby nam nie umknęła jej uroda wybrałam kilka szczególnych fragmentów. Popatrzmy:

 

 

 

 

 

 

      Posłuchajmy też kilka piosenek na temat wiosny.
Nastroimy siebie bardziej przyjaźnie tak do wiosny jak i do wszystkiego co wokół nas, co nieuniknione, choć może nie zawsze się nam podoba (?).

 

 

 

 

 

Wiosna wiosna wiosna ach to ty...

Skaldowie wiosną... 

 Ważne są dni których jeszcze nie znamy...

Rosiewicz na wesoło... 

 

 

 

 

 

 

 

Życzę radości z oglądania i wyczekiwania wiosny wokół nas.
Pozdrawiam serdecznie, patrzmy uważnie - to ją zobaczymy , Majka


PS
Pracuję (ponownie) nad Jubileuszem (2015) wspomnień.
Nie dzieję się to wszystko tak szybko. Muszę rozważnie robić zapasową kopię...
Piszę o tym, bo mam telefoniczne przypomnienia, co nie ukrywam było dla mnie miłe, bo to znaczy że czytacie te jubileuszowe wspomnienia i też wspominacie wraz ze mną. Dziękuję Wam kochani i proszę o jeszcze trochę cierpliwości ms 

 
2 komentarze:

  1. Coś pięknego, Majko! Krokusy też już kwitną... nawet te we Wrocławiu! np. na ul. Bajana, pl. Strzegomskim, i innych. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło że odnajdujesz symbole wiosny na wrocławskich skwerkach.
    Pewnie te zimowe przymrozki skutecznie wstrzymały wiosnę, bo dzisiaj ciepło, ale na moim skwerku nie ma jeszcze żadnego zielonego listka.Moze trawy zielenieją bardziej niż przed miesiącem. Ale to znaczy, że wiosna za chwile wybuchnie w sposób niekontrolowany. I na to czekamy. Moze jeszcze życzenia tylko...
    Pozdrawiam \\majka

    OdpowiedzUsuń