poniedziałek, 3 maja 2021

Zwiedzamy świat...

Dzień dobry

Jerozolima. Kopuła na Skale

 

Zmienia się sytuacja pandemiczna. Może wkrótce będziemy mogli podróżować na żywo ?! Oby, i oby jak najszybciej. A tymczasem proponuję wirtualną podróż po nieznanych zakątkach świata (Izrael) z lektorką bardzo dobrze prezentującą wszystkie zwiedzane z nią miejsca na ziemi. Zacznijmy od Ziemi świętej i od skandynawskich krain, jako że są niezwykłe. Irlandia (lektor), mnie urzekła swoim surowym krajobrazem, cudnym, ze spontanicznym niemal zaludnieniem i urodą jej naturalnego i niezwykłego pejzażu. Ale teraz zobaczmy co wielki świat ma do zaoferowania nam podróżnikom. Gdy nam się spodoba, może skorzystamy w realu jeśli tylko taka możliwość będzie nam już dana? No, i liczymy na naszą Renatkę, że wznowi swoje relacje z własnych podróży i będzie nas nimi raczyła w sobie właściwy cudowny sposób. Liczymy Renia na Ciebie... Tymczasem poniżej dwa aktywne linki, tj. Izrael i Irlandia:

1. I Z R A E L 

 Ściana Płaczu

                                                           

  

 

 

 

 

 

Jerozolima, widok z lotu ptaka

 

                                                                                           

Kopuła na Skale 

 

 

 

 

 

 

 

2. IRLANDIA - Szmaragdowa Wyspa 

Irlandia. Baltimore


Irlandia. Droga Giganta na Grobli i widok na miasto
   

 

 

 

Te dwa światy są tak skrajnie różne, że trzeba je zobaczyć w tym wielkim kontraście i dopiero wówczas uświadamiamy sobie jak bardzo zróżnicowany jest nasz piękny Świat. 

 


 

 

 Morze Martwe

 

 

 


 

 

Wybrzeże Irlandii

 

 

 

 

 

 Tymczasem czekamy, aż Basia Sendal ogłosi nam, że wraz np. z klasami 1-3 . my też możemy wrócić do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej przy ul. Jeleniej. Będzie nam bardzo miło i już się cieszymy z takiego spotkania.

Zobaczmy wszystko to co wyżej i poczekajmy jeszcze chwilkę na lepsze czasy w realu. Pozdrawiam Majka

 

2 komentarze:

 1. Witaj Majeczko! Witajcie dziewczyny! Dziękuję bardzo za pamięć i za zaproszenie,pomyślę... tylko potrzebuję trochę czasu."Mgła pocovidowa" tak przysłoniła wspomnienia że wydają się nierzeczywiste.Ale pomyślę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renia wspaniale!
   Nie muszę pytać: czy nas jeszcze pamiętasz?
   Bo na pewno tak właśnie jest. Przy okazji wspomnień wspominać będziemy różne przygody. Dojdziemy też do tego momentu z Twoich wycieczek i też będziemy się nimi cieszyć.
   Ale, żeby było co wspominać najpierw musimy mieć te wspomnienia. Tak więc angażujmy się w życie naszego Stowarzyszenia bo właśnie tu mamy siebie...
   Pozdrawiam Majka

   Usuń