Witajcie! Jak już wspominałam wcześniej, dzisiaj napiszę parę słów o nowej powieści historycznej autora słynnej "Katedry w Barcelonie" Ildefonso Falconesa, a jest to "Ręka Fatimy".
Od wydawcy:" W magicznej scenerii XVI- wiecznej Andaluzji rozgrywa się epicka opowieść o człowieku rozdartym pomiędzy dwie kultury, dwie religie i dwie kobiety, pragnącym w imię godnego życia doprowadzić do zbliżenia islamu i chrześcijaństwa. Przygoda, miłość, intrygi, zemsta, utracone złudzenia to najważniejsze wątki tej liczącej prawie tysiąc stron książki."
Powieść napisana jest barwnym językiem z bogatym tłem historycznym, gdzie losy bohatrów szarpane są przez wicher dziejów, a historia ziem teraźniejszej Hiszpanii jest nie mniej skomplikowana od naszej. Ciekawa, pouczająca lektura.
Nasza czytelnia czynna jest jak zwykle 24 godz. na dobę. Zapraszam serdecznie do dyskusji i uwag o książkach, które czytacie, czytaliście lub chcecie przeczytać.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłej lektury.
Witaj Antoniu! Widzę,że lubujesz się w Średniowieczu. A co powiesz o 'Bogach Nilu','Filarach Ziemi',że nie wspomnę o'Irlandzkim Złocie'?/ostatnio wpadła mi w ręce 'Operacja Hagen'/. Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńDziękujemy Ci Antonia,
OdpowiedzUsuńże skrupulatnie dzielisz się z nami wrażeniami po przeczytaniu tak dużych lektur, może nie każdemu z nas uda się je przeczytać, ale już czujemy ich "smak"... i jest to duża zachęta i mobilizacja też. Próba zbliżenia dwóch swiatów (islam i chrześcijaństwo) jest nie lada wyzwaniem, może nawet dramatycznym?.. interesująco zapowiedziałaś, już mam apetyt...
pozdrawiam i pa?
Czesław,
czy Ty od Antonii chcesz poznac fabułe wymienionych przez siebie lektur? czy o co chodzi.. bo nie zrozumiałam Twoich intencji?...
Witaj Czesiu! Widzę, że przeceniasz moją znajomość tytułów. Przy wyborze książek kieruję się raczej autorem niż tytułem. Nie znam tych pozycji, które wymieniłeś, a zapewne warto poznać. Jak byś podał autorów, to by było świetnie i jeszcze parę słów o tych książkach.
OdpowiedzUsuńMajeczko! Dzięki za dobre słowo i mądry komentarz.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
witam,
OdpowiedzUsuńa ja cieszę się z naszego spotkania w "Świecie Lodów" dot. Agnieszki Osieckiej ale teraz czytam książkę popularnonaukową Billa Brysona "Krótka historia prawie wszystkiego", czyli jestem bardziej "przyziemna"
Elu,
OdpowiedzUsuńo przyziemności mowy być nie może..bo każdy kto czyta już unosi się nad ziemią..
i przy tym pozostańmy.
Ze spotkania z A.Osiecką pozostaną nam wspomnienia na długo, ale nie wykluczamy innych, podobnych spotkań, prawda?
pozdrawiam i pa.
Maju, przyziemność umieściłam w cudzysłowie bo teraz rozdziały w książce są o Ziemi- naszej planecie :)
OdpowiedzUsuńA spotkania osobiste, jak wiesz, zawsze bardziej cenię, niż pisanie komentarzy
OdpowiedzUsuńEla, jednak napisałaś piękny komentarz z czego się b. cieszę, a Twoją "przyziemną" książkę też chętnie bym przeczytała o ile to możliwe. Serdeczności!
OdpowiedzUsuńAntoniu, tę książkę wypożyczyłam po prostu z biblioteki publicznej,więc jest dostępna. Ale wcześniej poleciłabym Ci przeczytanie książki "Język Boga" Collinsa.Krótko: język Boga to kod genetyczny, który został już całkiem rozszyfrowany u człowieka , no i książka jest o tym ,że naukę, jej odkrycia da się doskonale pogodzić z wiarą w Boga.I o tym jak człowiek z agnostyka poprzez ateistę staje się w końcu głęboko wierzącym.
OdpowiedzUsuńElu, dałaś mi dużo do myślenia, będę szukać tych książek w mojej bibliotece. Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuń