środa, 17 grudnia 2014

Coś praktycznego i wyłącznie dla nas...Niezbędnik Wrocławskiego Seniora 
– już dostępny w sprzedaży*
           
"Niezbędnik Wrocławskiego Seniora" to kompendium wiedzy na drugą połowę życia każdego wrocławianina. Dziś dostęp do wielu informacji utrudnia osobom starszym postępująca cyfryzacja. Najstarsi seniorzy są często odcięci od aktualności, adresów, telefonów a zarazem możliwości jakie oferuje im dzisiejszy świat. Co groźniejsze także od wsparcia, którego potrzebują. Stąd pomysł na "Niezbędnik" wydany drukiem. Bazując na znajomości problemów osób starszych autorki opracowania, a także przeprowadzonych badaniach opinii, dokładnie określono, jakich informacji seniorzy poszukują najczęściej oraz do jakich wiadomości najtrudniej im dotrzeć. Spotkania z seniorami przyniosły również wiele cennych wskazówek dotyczących praktycznej organizacji „Niezbędnika”, jak i preferowanych kanałów dystrybucji.
Czytaj jeszcze więcej szczegółów...
  
            Książka zawiera wskazówki i kontakty wyselekcjonowane pod kątem unikalnych i różnorodnych potrzeb osób starszych. Zakres tematyczny "Niezbędnika" to pięć wiodących zagadnień a zarazem rozdziałów: zdrowie, wsparcie, bezpieczeństwo, edukacja i czas wolny. Znajdziemy w nim także interesujący "Dodatek". Niezbędnik porusza tematy ważne i dodatkowo prezentuje je w przyjaznej osobom starszym formie m.in. zrozumiałym językiem, dużą czcionką. Układ treści jest intuicyjny, a kolory są dodatkowym przewodnikiem. Publikacja zawiera informacje przydatne seniorom zarówno młodszym, jak i starszym. To aż 100 stron wiadomości i informacji za jedyne 19,99 zł.
            „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” można nabyć w blisko 100 punktach na terenie Wrocławia, m.in. W Sklepach Społem Północ, Delikatesach TJ oraz placówkach Poczty Polskiej.

„Niezbędnik” polecają:
dr Walentyna Wnuk, Doradca Urzędu Miasta Wrocławia ds. Seniorów
 „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” wyróżnia przejrzysta, czytelna konstrukcja, proste zdefiniowanie problemów i komunikatywny język. Informacyjno-instruktażowy charakter publikacji czyni ją wyjątkowo użyteczną. Z sytuacji, które przysparzają seniorom trudności, wybrano i przeanalizowano te najważniejsze. Jasno i jednoznacznie wskazano podmioty, do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też dział zawierający powszechnie stosowane anglicyzmy.
„Niezbędnik” może służyć nie tylko osobom starszym, ale również wolontariuszom i opiekunom osób starszych oraz liderom placówek senioralnych.

Robert Pawliszko, Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora
Z publikacją tego swoistego vademecum dla seniorów wiązaliśmy wielkie nadzieje. „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” ze swoją imponującą zawartością, merytorycznym ujęciem problemów i uporządkowaniem spełnił nasze oczekiwania. Cieszy nas przede wszystkim łatwość w wyszukiwaniu cennych informacji, tak starannie dobranych pod kątem zainteresowań i potrzeb seniorów. Drodzy seniorzy, życzymy zadowolenia z lektury!

Maria Bierska, Stowarzyszenie Ludzi Wieku Senioralnego, Współprowadząca Telewizyjny Klub Seniora
To wydawnictwo powinno być na biurku, na półce, w torebce... po prostu pod ręką każdego seniora! Dobór materiałów świadczy o tym, że autorzy dobrze znają problemy i potrzeby ludzi starszych. „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” – bardzo  trafny tytuł! – będzie pomocny szczególnie w czasie silnego stresu i dużych emocji, bowiem wtedy często jesteśmy bezradni, nie wiemy do kogo się zwrócić. Dobrze, że w „Niezbędniku” podane są także informacje o tym, gdzie szukać miejsc, instytucji i organizacji, które zajmują się edukacją i organizowaniem aktywnych form spędzania czasu wolnego. Polecam!

Więcej informacji oraz multimedia znajdą Państwo na stronie internetowej publikacji pod adresem:  www.niezbednikseniora.pl
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem wrocławskich seniorów, w którym dzielą  się wrażeniami z lektury "Niezbędnika".

Linda Matus, autorka opracowania
Specjalista i praktyk z zakresu Silver Economy. Prywatnie miłośniczka trzeciego wieku. Od 2011 r. Redaktor naczelna czasopisma dedykowanego seniorom „Czerwony Portfelik Senior” i wydawca jego regionalnych edycji. Autorka licznych artykułów i wywiadów poświęconych osobom starszym. Założycielka „Akademii Seniora” szkoły dla osób 50+ działającej we Wrocławiu. Prezes Silver Store sp. z o.o. operującej w branży senioralnej. „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” jest publikacją wydaną w ramach Biblioteki Seniora – kolejnej gałęzi rozwoju działalności spółki.

Więcej informacji nt. „Niezbędnika Wrocławskiego Seniora” udzielają:
Linda Matus, linda.matus@czerwonyportfelik.pl, tel. 533 301 661
Marta Chajec, redakcja@czerwonyportfelik.pl, tel. 505 151 952 Wydawnictwo: Silver Store sp. z o.o., ul. Świdnicka 28/206c, 50-068 Wrocław, tel. 505 151 952

3 komentarze:

 1. Polecając szczególnie, chce dodać od siebie, że książkę otrzymałam osobiście od jednej z Autorek( - ) we wrześniu br, w chwili pierwszego jej druku, i że jestem bardzo miło zaskoczona praktyczną jej przydatnością. Szukając różnej pomocy - tu znajdziesz dobre i proste wskazówki na niemal wszystkie potrzeby Więc warto mieć ten niezbędnik pod ręką. Serdecznie pozdrawiam Majka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Majko! Jeśli taka wola chętnych - mogę zdobyć każdą ilość tego "Niezbędnika Seniora" i przywieść do Sektora. Koszt tej książki - to 19,99 zł. Można w Sekretariacie zostawić pieniążki z zamówieniem ilości szt. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Czesławie za piękną uczynność...
   i gotowość w każdym razie i w każdej potrzebie. Dobrze to wiedzieć dla nas, którzy liczyć się powinniśmy z różnymi niedomaganiami i w każdej chwili. I bardzo fajnie że Ciebie mamy wśród nas. Wydaje mi się, że po obecnych wydatkach świątecznych, gdy każdy już się obliczy co jeszcze może wydać, niech lepiej sam zdecyduje - czy, i kiedy będzie chciał nabyć niezbędnik, hm? Jeśli do nas ktoś się zwróci - oczywiście że pomożemy!
   Przedświąteczne buziaki wszystkim podobnie życzliwym - Majka.

   Usuń