środa, 7 września 2016

Kolejne zaproszenie.

XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

Światowej klasy edukacja dostępna za darmo, w dowolnym miejscu i czasie. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe!

Fundacja „HASCO-LEK” oraz Fundacja Edukacja dla Przyszłości serdecznie zapraszają

Członków, władze, wolontariuszy, współpracowników i przyjaciół STOWARZYSZENIA „POMYSŁ NA ŻYCIE”

na wykład Prof. Lecha Mankiewicza pt. „Cyfrowa Edukacja i dlaczego nie możemy zmarnować tej szansy”.

Wykład odbędzie się 19 września 2016 r. (poniedziałek) w godz. 10:00-12:00 na Politechnice Wrocławskiej w budynku C-13 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25, sala nr 0.38.

Prosimy o mailowe potwierdzenie obecności (a.kowal@fundacja.hasco-lek.pl).

Dla kogo?
ü  Dla wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swojej wiedzy z różnych dziedzin poprzez korzystanie z bezpłatnych, wysokiej klasy materiałów dostępnych online.

Temat spotkania:
Świat pędzi do przodu - technologia wymusza zmiany społeczne, do których nie jesteśmy przygotowani. Nie ma już zawodów i kierunków studiów, które gwarantują spokojną pracę do emerytury. Zamiast posłuszeństwa i dyscypliny - kluczowe stają się poczucie wewnętrznej kontroli, współdziałanie, odwaga do samodzielnej nauki i kształtowania życia po swojemu. Całe szczęście, że ta sama technologia dostarcza narzędzi, z których skorzystać może każdy, kto chce podjąć wyzwanie.

„Postaram się wyjaśnić, jak mądrze wykorzystując możliwości między innymi cyfrowej dydaktyki możemy wyjść obronną ręką z rewolucji, która prędzej czy później dotknie każdego” – mówi prowadzący, prof. Lech Mankiewicz – „Podczas wykładu porozmawiamy o tym jak zmienia się świat i jak możemy lepiej go poznać korzystając z wysokiej jakości materiałów edukacyjnych zupełnie za darmo, bez wychodzenia z domu.”

Kilka słów o prowadzącym:
Lech Mankiewicz – fizyk, astrofizyk, popularyzator nauki, wielki przyjaciel dzieci, młodzieży oraz każdej osoby zainteresowanej ulepszaniem edukacji w Polsce. Jako Prezes Fundacji Edukacja dla Przyszłości - główny koordynator tłumaczeń i udostępniania zasobów KHAN ACADEMY (platformy do nauki online) na język polski. Zwolennik i entuzjasta otwarcia szkoły na możliwości i inspiracje dostępne w Internecie.

Aleksandra Kowal 
Koordynator projektów
tel.: +48 71 327 19 52
tel.kom.: +48 516 422 453

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz