wtorek, 7 listopada 2017

Oferta Impartu na listopad dla PnŻ.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty !!!

IMPART  ul. Mazowiecka 17                                    50-412 Wrocław
   
Rezerwacje prosimy wysyłać na adres:

agnieszka.perczynska@impart.art.pl

z dopiskiem cena specjalna


Kasa biletowa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie

www.impart.art.pl

Oferta - Klik w:

Blues Jam Session 14 listopada, godz. 20.00 Klub Autograf – Impart ul. Mazowiecka 17 WSTĘP WOLNY 

Z przyjemnością zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie z cyklu bluesowy jam session. Jak zwykle wieczór zapowiada się na bardzo gorący!  Zainaugurowane jeszcze w styczniu 2011 roku, bluesowe jamy zadomowiły się w kalendarzu imprez w klubie Autograf  przy Imparcie na Mazowieckiej 17.  W jeden z wtorków każdego miesiąca przyciągają one bardzo liczne grono stałych bywalców, miłośników "poczciwego" bluesa, fanów i przyjaciół muzyków - głównie zespołu HooDoo Band, którzy wspólnemu muzykowaniu nadają rytm i styl.
Ideą tych spotkań jest przywołanie ducha legendarnych klubów muzycznych i tworzenie otwartej, przyjaznej sceny dla młodych - i nie tylko - wrocławskich muzyków. Porządna dawka bluesa to frajda dla ucha, a w wykonaniu artystów tworzących te wieczory to nieprawdopodobna dawka dobrej energii.
Bywa, że wieczory te trwają po kilka godzin! 
Zapraszamy! Przed Premierą – Ewelina Brudniak 16 listopada, godz. 19.00 Sala kameralna – Impart  WSTĘP WOLNY

Teatr Piosenki zaprasza na kolejny wieczór z lubianego cyklu koncertowego Przed premierą.  Są to artystyczne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, literackiej, aktorskiej.  Zgromadzona w sali kameralnej publiczność ma okazję zapoznać się z  interesującymi interpretacjami piosenki artystycznej najlepiej zapowiadających się młodych wykonawców, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny – nie tylko muzycznej.  Gospodarzem comiesięcznych wieczorów - zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk. W roli głównej podczas listopadowego wieczoru wystąpi Ewelina Brudniak, której będzie towarzyszył zespół „za5pierwsza”, grający w składzie: Tomasz Miazga – pianino, Łukasz Grabowski - cymbałki, saksofon.

Robert Kasprzycki – Koncert 17 listopada, godz. 19.00 Sala kameralna –Impart Cena specjalna dla Państwa – 40 zł   - 25 zł 

Robert Kasprzycki - znany śpiewający autor (m.in. "Nieba do wynajęcia"), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru - zagra bardzo długo oczekiwany koncert we Wrocławiu.
Artysta ma na koncie ponad tysiąc pięćset koncertów, a miesiąc przed wrocławskim koncertem będzie obchodził huczny jubileusz 25-lecia swojej pracy artystycznej.  Kasprzycki jesienią 2014 wydał nową płytę i o tym wydawnictwie mówi tak: To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć. „Trzymaj się wiatru kochana” – singiel promujący płytę - utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie. Program koncertu będzie przekrojowy, a na setliście znajdą się najbardziej znane utwory ze wszystkich studyjnych albumów. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta i duża dawka solidnego grania, połączona z zabawą z publicznością. Towarzyszyć mu będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje (Krzysztof Wyrwa - bas, Max Szelęgiewicz – gitara, Adam Zadora - perkusja).


 Bataille i świt nowych dni 18 listopada, godz. 20.00 Sala teatralna – Impart Cena specjalna dla Państwa – 10 zł Czym może być podróż do niemożliwego? Sześcioro tancerzy w przejmującym świecie Georgesa Bataille'a, francuskiego pisarza, filozofa, kontestatora współczesnej kultury. Jako jeden z niewielu myślicieli minionego stulecia, Bataille miał odwagę bezkompromisowo i bezwzględnie zapytać o sens i kształt ludzkiego istnienia. Filozof rzuca nam wyzwanie. Prowadzi nas do miejsca, gdzie „wszystkie gwałtowne uczucia zlewają się w jedno". Jego filozofia w niewypowiedziany wprost sposób wskazuje na taniec. Staje się on próbą suwerenności, wyrażając bez słów niezwykły dramatyzm myśli Bataille'a z jego głównym pytaniem: czy możemy stać się na nowo?
Spektakl taneczny Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej, który przebojem zdobył najważniejsze polskie teatralne sceny i festiwale (Malta Festival, Ciało/Umysł Festiwal, Polska Platforma Tańca), tej jesieni po raz pierwszy trafi do Wrocławia i zainauguruje program I'm part of - nowy teatralny cykl w Imparcie, podczas którego wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć najlepsze, polskie spektakle taneczne. Jazz Jam Session 20 listopada, godz. 20.00 Klub Autograf – Impart ul. Mazowicka 17 WSTĘP WOLNY 

Stęsknionych za regularną obecnością jazzowych dźwięków nie brakuje w mieście odbywającego się  wiosną Jazzu nad Odrą - jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Na szczęście, tradycja pozafestiwalowego, klubowego grania w naszym mieście ma się coraz lepiej, gdyż coraz śmielej pojawiają się kolejne kluby, w których da się posłuchać ambitniejszej muzyki improwizowanej na żywo.   Klub Autograf przy Imparcie na Mazowieckiej należy do tych właśnie miejsc we Wrocławiu, gdzie na żywo i znowu regularnie można posłuchać dobrego jazzu. Nie dziwi więc, że odbywające się tutaj comiesięczne  - w jeden z poniedziałków - jam sessions mają swoich stałych bywalców. W dobrym towarzystwie, w otoczeniu stworzonych przez Cezarego Chrzanowskiego wielkoformatowych fotosów gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej, przyjemnie się oddycha atmosferą jazzowego klubu.   Prometeusz 24 i 25 listopada, godz. 19.00 Sala teatralna – Impart Cena specjalna dla Państwa – 35 zł – 25 zł

Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Niezadowolony z obrotu spraw Zeus posyła na ziemię Pandorę z puszką pełną ludzkich trosk, chorób i lęków. Pandora uwodzi brata Prometeusza (jego intelektualne przeciwieństwo) i namawia do otwarcia puszki, uwalniając na świat wszelkie ludzkie nieszczęścia. Prometeusz mści się na Zeusie, podstępem wymuszając na nim błędny wybór byka ofiarnego. W odwecie Zeus przykuwa Prometeusza do skał Kaukazu, wystawiając go na codzienne cierpienie.

Oś spektaklu wyznacza konflikt Prometeusza z Zeusem. Prometeusz jest tutaj przedstawicielem humanizmu, świeckości, rozwoju i nauki, Zeus natomiast symbolizuje dogmatyczną wiarę, bezkrytyczne kultywowanie tradycji i ślepe, bezmyślne posłuszeństwo.

Przedstawienie opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują tutaj szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Pozwalając sobie na szczyptę metafory i fantazji należy patrzeć na ten spektakl jak na przedstawienie dramatyczne, w którym aktorom odebrano mowę, a dodano skrzydła. Kolejną cechą, która może wyróżniać ten spektakl, jest jego nawiązanie w formie do teatru antycznego. Walorem realizacji jest połączenie widowiska z teatrem dramatycznym. Treść jest uniwersalna - ponadczasowa, międzykulturowa. Stare Dobre Małżeństwo – Koncert 27 listopada, godz. 19.00 Sala teatralna –Impart  Cena specjalna dla Państwa 50 zł – 40 zł Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO  wciąż przemierza koncertowe szlaki.  Od lat stałym przystankiem na jednym z nich jest gościnna scena Impartu - podczas koncertu widownia zawsze wypełniona jest wiernymi fanami, a bisom nie ma końca.
Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM  Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6- i 12-strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.
Skład zespołu: KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki
MACIEJ KNOP - gitary, śpiew

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz