czwartek, 2 listopada 2017

Oferta - zaproszenie.

Wrocław. Bezpłatny warsztat „Poznaj nieznane. Islam – religia, kultura, społeczeństwo”

Na temat islamu istnieje wiele stereotypów, które nasiliły się w trakcie trwającego kryzysu migracyjnego. Dlatego jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o religii i kulturze islamu oraz społeczeństwach zamieszkujących kraje arabskie przyjdź na pierwszy warsztat z cyklu „Poznaj nieznane”. Dowiesz się m.in. ile wspólnego ma islam z chrześcijaństwem oraz czym różni się Arab od Muzułmanina. Dowiesz się też jak przeciwdziałać dyskryminacji i uprzedzeniom.

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z  Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym we Wrocławiu zapraszają wszystkie chętne osoby z terenu województwa dolnośląskiego do Wrocławia na bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne z elementami wiedzy o islamie.

Zakres tematyczny warsztatu to m.in.:
- Tożsamość i postrzeganie samego siebie,
- Mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów,
- Powstawanie uprzedzeń,
- Islam – religia, kultura, społeczeństwo,
- Dyskryminacja i metody jej przeciwdziałania.

TERMIN: 18 listopada 2017 (sobota)
GODZINA:  9.00 – 16.00
MIEJSCE: Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe we Wrocławiu, al. Kasprowicza 24a.

Aby wziąć udział w warsztacie należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez specjalny formularz internetowy dostępny TUTAJ.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 listopada 2017 r.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz ciepły posiłek i poczęstunek kawowy podczas zajęć. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu oraz ewentualnego noclegu.

Warsztat będzie prowadzony interaktywnymi metodami warsztatowymi i przeznaczony jest dla wszystkich chętnych osób z terenu województwa dolnośląskiego.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Dialog międzykulturowy fundamentem rozwoju Dolnego Śląska” współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 74 665 11 11, 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz