poniedziałek, 26 października 2020

Kolejne dwa (zaległe) odcinki Cyfrowego Elementarza Konrada P...

 Dzień dobry


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiam dzisiaj dwa kolejne odcinki E.C. tj 7 i 8 - jako zaległe, i od dziś wychodzimy na prostą. Pozostanie nam jeszcze tylko dwa ostatnie, ale to już za dwa tygodnie też łącznie przedstawię. Dzisiaj Konrad poprowadzi nas poprzez media społecznościowe, których jest kilka i warto o tym wiedzieć, ale głównie nauczy nas na temat jednego z nich Facebooka. Co to jest, jak założyć tutaj konto i do czego nam się może przydać. Posłuchajmy go zatem w oryginalnym brzmieniu:

Media społecznościowe odc. 7.) 

 Wzorem odcinka poprzedniego zaczynamy od wstępu teoretycznego, a następnie krok po kroku zakładamy konto na Facebooku. Do założenia konta posługujemy się mailem utworzonym w poprzednim odcinku. Po rejestracji aktywujemy konto i logujemy się, by zobaczyć czy wszystko działa. Na tym etapie kończymy docinek. 

 Media społecznościowe odc. 8.)

 Odcinek ten jest bezpośrednią kontynuacją działań na Facebooku. Zaczynamy od personalizacji konta, dodania banera i zdjęcia głównego, a następnie zastanawiamy się jakie informacje można umieścić w mediach społecznościowych. Druga część odcinka poświęcona jest w całości na omówienie interfejsu Facebook.

 Pozdrawiam serdecznie Majka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz