wtorek, 29 września 2020

Propozycja.

 

WSTĘP WOLNY!

Już w najbliższy czwartek 1 października zapraszamy do Rewir Twórczy - Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Swojczyckiej 118 na Film "Dziewczyny z kalendarza" - DKF Oblicza Różnorodności 2020. Zaczynamy o godzinie 18:00.

Dyskusyjny Klub Filmowy "Oblicza Różnorodności" to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Tradycyjnie także w trakcie seansu będziemy mieli do rozlosowania ufundowane przez nas bezpłatne bilety do DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe.

"Film ,,Dziewczyny z kalendarza" został zainspirowany prawdziwą historią jedenastu kobiet w średnim wieku (45-60 lat). Mąż jednej z nich właśnie umarł na białaczkę. Pogrążona w rozpaczy kobieta chce jednak w jakiś sposób pomóc rodzinom innych osób chorych na raka. Wraz z przyjaciółką wpada na pomysł, aby pozować do kalendarza dla Women's Institute, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na szczytny cel. Na zdjęciach 11 pań ma grać na fortepianie, piec, robić na drutach czyli pokazywać typowe rzeczy, które robią kobiety w ich wieku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że panie mają pozować... bez ubrania. Kiedy kalendarz pojawi się w sprzedaży, paniami zainteresuje się telewizja i wszystkie gazety w całej Anglii. Z dnia na dzień kobiety staną się popularne. Ale czy ten rozgłos i popularność nie zaszkodzi ich przyjaźni?"
Opis: filmweb.pl

Film zostanie wyświetlony w języku polskim.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/748746805967413

Projekt "Kultura w służbie dialogu 2" jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław.

Polub nas na Facebooku  

               
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Siedziba Główna we Wrocławiu
ul. Grabiszyńska 89, 53-503 Wrocław
tel./fax (71) 796 30 00, e-mail: wroclaw@rcwip.pl

Biuro Regionalne w Wałbrzychu
ul. Beethovena 1-2, 58-300 Wałbrzych
tel./fax (74) 665 11 11, e-mail: rcwip@rcwip.pl

Biuro Regionalne w Jeleniej Górze
ul. Okrzei 10; ul. Jasna 11, 58-500 Jelenia Góra
tel./fax (75) 642 20 00, e-mail: jeleniagora@rcwip.pl

www.rcwip.plwww.dolnoslaskie.ngo.plwww.przedsiebiorczoscspołeczna.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz