wtorek, 13 listopada 2012

Oferta Impartu.

od sympatycznej p. Agnieszki Perczyńskiej.
Olga Bończyk - koncert
„Listy z daleka – akustycznie”
23 listopada 2012, godz. 19.00

Cena specjalna dla Państwa – 25 złPiosenki Kaliny Jędrusik zna każdy Polak. „Nie budźcie mnie”, „S.O.S”, „Na całej połaci śnieg”, „Jesienna dziewczyna” oraz inne przeboje, skomponowane i napisane przez legendy polskiej muzyki (m.in.: Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka), na stałe wpisały się złotymi literami w karty historii polskiej piosenki. Po dwudziestu latach od śmierci Wielkiej Artystki, jako pierwsza sięgnęła po nie Olga Bończyk.
Aranżacje przygotował wybitny aranżer i pianista, Jacek Piskorz.
Artystce na scenie towarzyszą doskonali muzycy, dzięki którym utwory nabierają wyjątkowego brzmienia: Jan Zeyland – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas Krzysztof Szmańda – perkusja.
Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz pięknego głosu Olgi Bończyk sprawia, że piosenki Jędrusik w jej wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy.
FEDRA według Jeana Baptiste’a Racine’a
28 listopada 2012, godz. 19.00
Cena specjalna dla Państwa – 15 zł
Wystąpi: Anna Skubik Scenariusz monodramu powstał w oparciu o tekst „Fedry” Jean Racine’a. Spektakl inspirowany jest mitem Fedry, jako kobiety fatalnej, która przez swoją nieokiełznaną namiętność i miłość do pasierba doprowadza do tragedii i upadku królestwa. Jest to sztuka o kobiecie jako o żywiole namiętności silniejszej niż ona sama, o odwadze życia i śmierci w zgodzie z prawdą, własną prawdą. Monodram, w którym aktorka wprowadza nas w świat jej nieokiełznanej i niemożliwej miłości. W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty języka nowogreckiego.
Zapewne jest to przedstawienie o wulkanicznym żywiole pożądania i miłości niemożliwej. Ten żywioł szaleje w kobiecie i tym żywiołem jest kobieta. Zatracająca się w nim tak samo, jak on się w niej zatracił i… odnalazł jeszcze większy wigor. Fedra pokochała Hipolita, swojego pasierba. Samym pożądaniem przekracza próg podwójnego tabu: zdrady i duchowego kazirodztwa. Nic z tego, czego najnamiętniej pragnie, nie zostanie spełnione, a przecież doprowadzi do rzeczywistej, krwawej tragedii. Dlaczego – wobec tej niemożliwości; niemożliwości założonej i niemożliwości faktycznej – Fedra nie wycofuje się z tego wewnętrznego biegu? Bo bardziej od tego, co wie o uporządkowanych i godnych człowieka uczuciach, pociąga ją to, czego nie wie, ale – co naprawdę dzieje się w jej ciele i duchowych schowkach, co dzieje się w jej zmysłach i myślach naprawdę. Bez sankcji i powinności, które zna i według których osądza samą siebie. Bezlitośnie. Bezlitośnie, ale z czułą mądrością odnosząc się do swojego nieszczęścia tak, jak odniosłaby się do nieszczęścia innego człowieka ryzykującego podróż w głąb chwilowo nieczynnego wulkanu swoich namiętności. Być może – w głąb Ciebie. - Bogusław Kierc
„GDY POWIESZ: TAK” - Kabaret Hrabi
Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys , Łukasz Pietsch, Tomasz Majer
30 listopada 2012, godz. 18.00 i 20.30
Cena – 50 zł
Gdy powiesz „Nie” – ominie cię widok potarganego, smutnego faceta na twojej kanapie, ominie cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem, czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale gdy powiesz „Tak” – otworzy się przed tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… Ona będzie przy tobie zawsze gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? On zawsze będzie w łóżku gdy ty w kuchni będziesz kroić chleb. Czy to właśnie nie nazywa się szczęście? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i żeńcie się, wychodźcie za mąż, albo jedno i drugie na raz. Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – tak.
Zapraszamy na występ jednego z najlepszych, najbardziej twórczych i popularnych kabaretów w Polsce!
JANUSZ RADEK
koncert pt. "Na głos i ręce"
1 grudnia 2012, godz. 19.00
Cena specjalna dla Państwa – 25 zł
Janusz Radek jest częstym i mile widzianym we Wrocławiu gościem. Utalentowany krakowski artysta, laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej, ma w naszym mieście wielu wiernych fanów.
Tym razem na scenie Teatru Piosenki znakomity interpretator piosenki artystycznej zaśpiewa nie tylko utwory ze swojej najnowszej płyty Z ust do ust. Podczas kameralnego koncertu będzie można usłyszeć także najbardziej znane utwory innych autorów w opracowaniu Janusza Radka, m.in. Groszki i Róże, Domek Bez Adresu oraz wiele innych, pięknych i lirycznych piosenek.
Artysta wystąpi przy akompaniamencie pianisty Tomasza Filipczaka.
Janusz Radek - nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i charyzmatyczny frontman... Na scenie nie tylko świetnie śpiewa – jego osobowość oraz bliski i wyjątkowy kontakt z publicznością powodują , że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne, liryczne brzmienia. Innym razem zadziwia muzyką taneczną - bardzo nowoczesną , by za chwilę powrócić sentymentalnie do utworów Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Marka Grechuty, czy Krzysztofa Klenczona... Zawsze jednak dobór repertuaru, profesjonalizm i doświadczenie sceniczne gwarantują koncert na najwyższym poziomie artystycznym.
Wibracje Taneczne – Krystyna Mazurówna
Wieczór improwizacji tanecznej z muzyką na żywo
2 grudnia 2012, godz. 18.00
Cena specjalna dla Państwa – 15 zł
Artyści wieczoru:
Krystyna Mazurówna
Dawid Lorenc, Jakub Gontarski, Michał Litwiniec, Tomek Niewiadomy
Po pokazie spotkanie z artystami - poprowadzi dr Magdalena Zamorska
Improwizacja jako akt całkowitego poddania się muzyce lub wewnętrznym impulsom odczuwanym dzięki muzyce. Dla tancerza improwizacja jest też dziedziną poszukiwań twórczych. Na scenie spotkają się tancerze i muzycy. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Główną ideą tego spotkania jest skupienie się na chwili bieżącej i oczekiwanie na coś wyjątkowego.
Krystyna Mazurówna (Polska/Francja) - ukończyła Warszawską Szkołę Baletową w klasie Leona Wójcikowskiego i została zaangażowana do baletu Teatru Wielkiego. Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała także w warszawskim Teatrze Syrena. Jej partnerami scenicznymi byli m.in.: Witold Gruca, Stanisław Szymański. Do historii polskiego tańca przeszły jej duety z Gerardem Wilkiem, późniejszym solistą Baletu XX Wieku Maurice’a Béjarta. Wprowadziła w duecie z Wilkiem taniec jazzowy na sceny teatralne, estradowe i na ekrany telewizyjne. Autorka choreografii m.in. dla Teatru Żydowskiego w Warszawie i dla Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1967 roku założyła własny zespół Fantom. Od roku 1968 mieszka w Paryżu. Tańczyła jako solistka w spektaklu Josephiny Baker i w Casino de Paris. Była choreografem w teatrze "Élysées Montmartre” . Założyła zespół "Ballet Mazurówna”, z którym występowała we Francji. Od lat dziewięćdziesiatych jest felietonistką w nowojorskim tygodniku "Kurier Plus”. Była choreografką w telewizyjnym programie ,,You Can Dance – Po prostu tańcz”, produkcji TVN. W 2010 roku stworzyła choreografię „Chopin inaczej” dla Polskiego Teatru Tańca. W styczniu 2011 r. ukazała się jej autobiograficzna książka „Burzliwe życie tancerki”. W 2012 r. pojawiała się kolejna książka artystki ,,Moje noce z mężczyznami”. Od 2 marca 2012 r. jest jurorką w tanecznym programie telewizyjnym ,,Got to Dance. Tylko Taniec”.

2 komentarze:

  1. Dziękuję,Agnieszce również.

    OdpowiedzUsuń
  2. "Taneczne wibracje"
    w wykonaniu K.Mazurówny bardzo mnie kuszą i kręcą też... Ciekawa jestem jej improwizacji tanecznych i w ogóle jej na żywo..
    Co myślicie o tym? 2.XII.br to jest niedziela i bilety po 15 zł. może przeżyjemy taki wydatek? a wydaje się że warto byłoby zobaczyć tę Kobietę - Artystkę legendę w akcji... Jeśli się namyślicie dajcie głos tutaj i może sobie pójdziemy naszą "paczką" hm?... pozdrawiam serdecznie i pa.

    OdpowiedzUsuń