wtorek, 15 maja 2012

Aktualizacja oferty z Impartu.

Centrum Sztuki Impart serdecznie zaprasza
UCISZ SERCE - recital Beaty Lerach
24 maja 2012, godz. 19.00
Cena dla Państwa – 10 zł
Grzegorz Urban- fortepian i kierownictwo muzyczne Marcin Spera- kontrabas Wojciech Buliński- perkusja
Beata Lerach jest jedną z najwybitniejszych wykonawczyń piosenki artystycznej młodego pokolenia. Artystka w bardzo krótkim czasie zdobyła niemal wszystkie nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej – w Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie i Warszawie. Krytycy muzyczni porównują ją z Ewą Demarczyk i Edytą Geppert. Przygotowując materiał do występów, konsekwentnie podejmuje się interpretacji trudnych piosenek, między innymi: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, czy Mirosława Czyżykiewicza. Swoim głębokim, ciepłym głosem śpiewa wzruszająco, porywająco i perfekcyjnie. W bardzo delikatny, subtelny sposób przekazuje teksty wybranych przez siebie utworów.
Podczas koncertu usłyszymy między innymi pieśni autorstwa Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Jacquesa Brela, Seweryna Krajewskiego, Charlesa Aznavoura, Paolo Conte i Jerzego Satanowskiego.

MÓJ BOSKI ROZWÓD - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej
22 maja 2012, godz. 19.00 – wersja w języku polskim
Cena dla Państwa – 15 z
(słynna Ola - w kultowym filmie MIŚ).
Reżyseria Jerzy Gruza
Tłumaczenie: Christine Podleska oraz Anna Wołek
To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Krystyna Podleska - słynna Ola, z kultowego filmu "Miś" w reż. Stanisława Barei w monodramie "Mój Boski Rozwód" Po różnorodnych perypetiach udaje się to jej. I to jest tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek. Zawsze dowcipna, czasami trochę złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego jej opowieść to piękna, ludzka historia - tryumf optymizmu i wiary w “kolejny lepszy dzień”.

Balkan Folk Acoustic
24 maja 2012, godz. 20.30
Cena dla Państwa – 10 zł
Koncert Jubileuszowy z okazji 15-lecia wrocławskiego zespołu BALKAN FOLK ACOUSTIC i zaproszeni goście z Polski i zagranicy
Zespół popularyzuje folklor i tradycje ludowe Bułgarii oraz muzykę i tańce krajów bałkańskich - Macedonia, Serbia, Chorwacja, Rumunia, Grecja. Zespół powstał w 1997 r. w ramach międzynarodowego projektu muzycznego TERRA International Musical Experiment PWR, działającego od 30 lat pod egidą Politechniki Wrocławskiej. Powołali go zamieszkali we Wrocławiu bułgarscy absolwenci PWR Dimczo Angełow (gitara, voc, manager) - założyciel zespołu TERRA(www.terra.pwr.wroc.pl) przy UKSZ PWR w 1976r. - współpracował z polską czołówką folk, country, pop, rock, blues, był jurorem na festiwalach ”ORPHEUS in Italy” - Venezia, ”TRIXIE”-Bałczyk i ”NEW MUSIC”-Gorna Oriahovitza w Bułgarii, działacz społeczny i propagator Bułgarii,i Ewgenij Genew (akordeon, voc, kier. muz) - laureat festiwali akordeonowych w Bułgarii, wielokrotny uczestnik Blues Brothers Days, współpracował z zespołem Sami Swoi, Jack De Lousse, Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, z Jackiem Krzaklewskim (Perfect). Jako duet zostali laureatami najbardziej znanego na świecie Bułgarskiego Festiwalu Folkloru Etnicznego KOPRIVSHTICA 2000 (National Festival of Bułgarian Folk Art). Z zespołem obecnie współpracują Polacy Adam Głośnicki (bas) -Viva Flamenco, Cocotier, Lusiaindia, Jędrzej Kuziela (tapan, perc.) - Małe Instrumenty, Janusz Wawrzała (perc.) - Siera Manta, Chudoba…. Dotychczas najdłużej w BFA występowali Venetta Bogdanova (voc) - BG, Anna i Maria Sławczewi (taniec) - PL/BG, Jan Podgórski(git) - PL , Jacek Lech (bas) - PL, Locko Richter (perkusja) - RFN, Iva Popova (taniec, śpiew) - BG-UW, Velislav Godzhunov - (tarabuka) - BG i Luciana Oprea (skrzypce) - Rumunia z AM Wrocław, Takis Manolas (bouzuki, tarabuka) - Grecja - wsp. Mythos, Bobi Mitew (tarabuka) -Macedonia, absolwent PWR. Zespól uczestniczył w wielu programach TVP jak Polscy Bułgarzy w Etnicznych Klimatach z udziałem i muzyką Balkan Folk Acoustic, w wielu audycjach radiowych na żywo oraz występował na wielu znaczących imprezach folkowych i europejskich w Polsce i za granicą .

Piotruś Pan i Piraci – bajka dla dzieci
dzień Dziecka w Centrum Sztuki Impart
3 czerwca 2012, godz. 11.00 i 16.00
Cena dla Państwa – 10 zł
Najmłodszych miłośników teatru zapraszamy na kolejne spektakle „Piotrusia Pana i Piratów” w wykonaniu artystów Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci. Utrzymane w konwencji baśni dynamiczne i barwne widowisko, opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni, adresowane jest do dzieci szkół podstawowych. Artyści Wrocławskiego Teatru dla Dzieci zabierają widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru… Przez scenę i nad nią przemieszczają się olbrzymie, ruchome obiekty – wielki statek piracki, Krokodyl, który ryczeć i straszyć potrafi, przezabawny rock’n’rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite marionety... Dzięki mobilnym dekoracjom, wartkiej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, z walkami i pojedynkami szermierzy, dzięki galerii niesamowitych postaci, których dialogi uzupełniają melodyjne piosenki i pirackie szanty, przedstawienie trzyma w napięciu, nie pozwalając się młodemu widzowi ani przez moment nudzić. Premiera – 18.12.2010r. „Siedziałem na widowni wrocławskiego Impartu za chmarą rozwrzeszczanych dzieciaków i bawiłem się tak samo, jak one prostotą, teatralną umownością, wyobraźnią, zaskakującymi pomysłami i ciepłymi postaciami głównych bohaterów.(…) Wszystko prosto, bez zadęć na nie wiadomo jak wielką sztukę, ale z lekkością w konwencji wspólnej zabawy.” – K. Kucharski, „Gazeta Wrocławska”
Realizatorzy: scenariusz i reżyseria -Wiktor Wiktorczyk muzyka - Michał Prynda scenografia - Zbigniew Roszkowski teksty piosenek - Marek Konopczak Obsada:
Lucyna Wróbel;Klaudia Kąca-Jasic;Anna Guzik;Anna Zych;Ola Tomaś;Małgorzata Przędzak;Stefan Mazur;Jarosław Paczyński;Jarosław Paczkowski;Marek Konopczak;Tomasz Kanczewski;Sławoj Jędrzejewski;Kamil Dawid Gałuszka Krzysztof Szczepańczyk;Konrad Till

Monologi Waginy – spektakl teatralny
4 czerwca 2012, godz. 19.00
Cena dla Państwa – 15 zł
Proponujemy również Państwu zakup biletu łączonego w cenie 50 zł. Bilet obejmuje udział w spektaklu oraz kolację w kawiarni Autograf przy Centrum Sztuki Impart. Eve Ensler to urodzona 25 maja 1953 r. amerykańska dramatopisarka, performerka, aktywistka i walcząca feministka. Sławę przyniosły jej właśnie Monologi waginy pierwotnie monodram, po raz pierwszy wystawiony w 1996 z udziałem autorki. Sztuka powstała jako efekt ponad dwustu rozmów, jakie Ensler przeprowadziła z kobietami, pytając je o poglądy na płeć, seksualność, ciało i przemoc wobec kobiet. Złożona z bezpruderyjnych monologów sztuka stała się prawdziwym hitem. Ensler doskonale trafiła, wypełniając lukę w dyskursie o kobiecej seksualności. Wagina, choć daje życie i jest kwintesencją SŁABEJ płci, jest kompletnie nieznana. Nie tylko dla mężczyzn, ale przede wszystkich dla kobiet, które od ich wagin odgradzają: wstyd, kompleksy, poczucie winy. Akceptacja siebie, utożsamienie się ze swym ciałem to dla Ensler początek poznawania własnego JA, początek niezbędny, by stworzyć osobowość kobietę, która nie wstydzi się siebie i potrafi walczyć o swoje. Monologi potrafią być też radosne pokazują radość poznawania siebie, odkrywania własnej zmysłowości. Pokłosiem spektaklu było powstanie ruchu i fundacji V-Day, która zajmuje się zbiórką pieniędzy na pomoc kobietom, które zostały ofiarami przemocy, gwałtów i molestowania. Monologi waginy doczekały się premier w prawie trzydziestu krajach. Wśród aktorek, które brały udział w licznych przedstawieniach znajdziemy takie gwiazdy jak Cate Blanchett, Glenn Close, Jane Fonda, Kate Winslet, Meryl Streep, Salma Hayek i Whoopi Goldberg. Po raz pierwszy Grażyna Popowicz zrealizowała Monologi waginy w 2003 r. W wywiadzie udzielonym wtedy Małgorzacie Matuszewskiej z Gazety Wrocławskiej mówiła: To jest przedsięwzięcie teatralne, nie terapeutyczne. Natomiast to, że spektakl spełnia rolę swego rodzaju katharsis, obala społeczne tabu poruszania tematów cielesności kobiety, to już zupełnie inna sprawa. Planowane są spotkania po spektaklu z widzami. Wynika to z faktu, że jak się okazuje, wiele osób czuje potrzebę rozmowy na ten temat. Jeszcze jedno ? nie chciałabym, aby czytelnik po przeczytaniu naszej rozmowy wyniósł wrażenie, że jest to spektakl bardzo poważny. Mam nadzieję, że widzowie będą się świetnie bawili. Są w tym spektaklu fragmenty zarówno bardzo śmieszne, jak i smutne, zmuszające do refleksji.

Marcin Fic Quintet & The Sound Quartet
WITH BILL EVANS 11 czerwca 2012, godz. 19.00
Cena dla Państwa – 10 zł
Wojciech Pruszyński – piano; Michał Bocek – perkusja; Kamil Pełka- kontrabas; Tomasz Wendt - saksofon Marcin Fic - trąbka
kwartet smyczkowy The Sound Quartet:
Magdalena Pikor – skrzypce; Martyna Dzierżęga – skrzypce; Monika Gernot - wiolonczela Barbara Sławińska - altówka
Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica.
Bill Evans – jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Jego niezwykle urzekający styl gry na fortepianie został dostrzeżony przez samego Milesa Davisa, który zaangażował go do współpracy. To właśnie dzięki umiejętnościom i wrażliwości muzycznej Billa Evansa powstał jeden z najsłynniejszych albumów w historii Jazzu - „Kind of Blue”. Kwartet smyczkowy z kolei, dodaje muzyce jazzowej niezwykłych kolorów, stwarzając ogrom przestrzeni. Projekt ten jest efektem połączenia tych dwóch rzeczy, piękna muzyki Billa Evansa i barw, jakich dodają smyczki.
Autorami aranżacji są Wojciech Pruszyński i Marcin Fic,

Złamane Paznokcie – monodram Anny Skubik 20 czerwca 2012, godz. 19.00
Cena dla Państwa – 15 zł
Monodram w wykonaniu Anny Skubik
tekst i reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski scenografia: Romuald Wicza-Pokojski opracowanie muzyczne: Igor Nowicki wykonanie lalki: Anna Skubik, Barbara Poczwardowska Spektakl powstał przy współpracy z Teatrem Wiczy w Toruniu „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” to spektakl, będący intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą. Marlena Dietrich – stara i nieszczęśliwa – ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności... Anna Skubik- aktorka, lalkarka. Ukończyła wydział lalkarski wrocławskiej PWST. Pracowała w toruńskim teatrze Baj Pomorski. Zainspirowana przez Mirosława Kocura wyruszyła do Grecji, aby nauczyć się tam języka nowogreckiego i zapoznać z teatrem antycznym. W Atenach spędziła sześć lat kształcąc się artystycznie i współpracując z teatrami: Helix i Stoa. W 2007 we współpracy z Romualdem Wicza-Pokojskim (twórcą toruńskiego Teatru Wiczy), powstał jej pierwszy monodram: „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”. Spektakl był prezentowany na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2008), nagrodę za innowacje w lalkarstwie – na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Pradze (2009) i nagrodę za kreację aktorską ZASP-u na Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu 2009. Artystkę fascynują języki obce dlatego też „Złamane Paznokcie” zostały przez nią zagrane w języku polskim, angielskim, nowogreckim i hiszpańskim.
Klik myszą w Czytaj więcej...

1 komentarz: