czwartek, 9 maja 2013

Coś dla dzieci z Impartu.


Król Maciuś
na motywach „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka
11 maja 2013, godz. 15.00   i  17.00
Cena – 10 zł   15 zł
scenariusz, reżyseria – Maja Friedrichmuzyka – Elżbieta Sokołowskascenografia – Małgorzata Bekalarskaobsada – Łukasz Batko, Anna Zych, Ola Pejcz, Anna Makowska – Kowalczyk,   Wojciech Stagenalski
Warto przypomnieć sobie tę przepiękną i niebanalną opowieść o trudnym dorastaniu, o tym, że każda część życia człowieka rządzi się swoimi prawami i dlatego nie warto pewnych rzeczy przyspieszać.          
Przypomnijmy, że jest to historia małego chłopca, który musi zbyt szybko dorosnąć. Po śmierci ojca dziesięcioletni Maciuś zasiada na tronie swego królestwa, a sprostanie nowym wyzwaniom okazuje się niełatwe. Początkowo, sterowany przez swoich ministrów, potulnie stara się wykonywać powierzone mu zadania. Jednak kolejne doświadczenia i dramatyczne wydarzenia, w których uczestniczy, zmieniają jego nastawienie. Maciuś nabiera pewności siebie i poprzez swoje rządy stara się polepszyć los najmłodszych obywateli kraju, próbując spełniać ich marzenia. Młody władca ma jak najlepsze chęci, jednak jego pochopne i niedojrzałe jeszcze decyzje prowadzą do zaskakującego finału…
         
Król Maciuś to nowoczesne widowisko, pełne ciekawych form muzycznych oraz rzadko spotykanych rozwiązań scenograficznych i wizualnych. Zobaczyć tu można połączenie trzech różnych konwencji teatralnych – planu dramatycznego, planu maskowego i magicznej konwencji tzw. czarnego teatru.
Spektakl skierowany jest do dzieci od lat 7.
Baśń o grającym Imbryku
19 maja 2013, godz. 11.00  i 16.00
Cena – 10 zł  15 zł
Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Edward Kalisz
Muzyka: Paweł Głosz
Scenografia, lalki: Małgorzata Bakalarska
Występują: Anna Skubik, Arkadiusz Cyran
"Baśń o grającym Imbryku" to pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu i jego przyjaciołach, Koniu i Końskiej Musze. Dzięki tytułowemu imbrykowi i czarom Wróżki życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest  stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i daje mu ona najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma.
Przedstawienie prezentowane jest w konwencji teatru lalek, a aktorzy nie kryją się z tym, że wyczarowując bajkę, wcielają się w poszczególne postaci. Lalki, wykonane w konwencji Muppetów, są głównymi bohaterami tej historii. Aktorzy wraz z dziećmi wyczarowują magiczny świat baśni.
Spektakl adresowany jest do dzieci od 3,5 do 8 roku życia. Ciekawie i z poczuciem humoru napisany tekst Marty Guśniowskiej zaciekawi także starsze dzieci, a dorośli na pewno nie będą się nudzili.

1 komentarz:

  1. Bardzo miła propozycja...
    i jaka edukacyjna, kochani bierzemy dzieci (wnuki) i idziemy bawić się razem. Dzięki za info-, forma lalkowego teatrzyku bardzo się dzieciom podoba i jest świetną wspólną zabawą.
    Ceny wstępu też dobre. Więc do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń