środa, 25 marca 2015

Ciekawe propozycje z Placu Dominikańskiego.

1) Spokojna głowa seniora - wykład i porady z zakresu psychogeriatrii
Dobra Opieka Lekarska sp. z o. o. oraz Wrocławskie Centrum Seniora zapraszają na spotkanie dla seniorów i ich bliskich na temat radzenia sobie m.in. z bezsennością, smutkiem, stresem i uzależnieniami. Wykład połączony z konsultacjami odbędzie się w środę 22 kwietnia w godz. 13:00 - 15:00, pl. Dominikański 6, sala 210. Spotkanie poprowadzą: lekarz Kinga Mikusek oraz mgr Krzysztof Ziembik. 
Wstęp bezpłatny ale obowiązują zapisy:
tel. 71 772 49 13,malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl .
OPIS
Warsztaty z zakresu psychogeriatrii dla osób starszych i ich rodzin podczas których omawiane zostanie rozpoznawanie oraz sposoby radzenia sobie z zaburzeniami snu, stresami, lękami, nerwicami, depresją, uzależnieniem (na przykład lekowym i alkoholowym). Będzie też o tym, dlaczego nie należy się bać i wstydzić psychiatry (edukacja antystygmatyzacyjna) oraz jak wyglądają badania psychiatryczne. Warsztaty dla tych, którzy są seniorami i odczuwają wspomniane problemy oraz dla tych, którzy mają seniora w rodzinie i martwią się o komfort jego życia. Na spotkaniu będzie dostępny darmowy poczęstunek (smaczne kanapki, kawa, herbata).
2) Seniorze pokochaj internet - bezpłatne szkolenie
Akademia Modus oraz Wrocławskie Centrum Seniora zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. ,,Seniorze pokochaj internet", które odbędzie się 9 kwietnia w godz. 12:00-14:30 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, sala 210. Wstęp bezpłatny ale obowiązują zapisy:tel. 71 772 49 13,malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl .
Podczas bezpłatnego wykładu i konsultacji osoby starsze będą mogły dowiedzieć się o najważniejszych korzyściach wynikających z posługiwania się internetem. Podczas prelekcji pokazane zostanie w jaki sposób poszukiwać informacji, komunikować się z bliskimi, rozwijać hobby, robić zakupy itp. Wszystkich Seniorów, zainteresowanych korzyściami wynikającymi z posiadania nowych umiejętności komputerowych i internetowych, serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania pod numerem telefonu: 71 75 75 777 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00).

3) Aktywalnia - aktywność dobra w każdym wieku! 

Raz w miesiącu, za każdym razem w innym miejscu, organizowane będą spotkania na świeżym powietrzu. Uczestnicy podejmną różnorodne formy aktywnośći fizycznej. Na początek, jako rozgrzewka, odbędzie się bieg na Niskie Łąki.
Zbiórka 28 marca o godz. 11:00 pod hotelem Wodnik na Grobli. Wybrana trasa wynosi 3km - dystans, z którym poradzą sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające przygodę ze sportem.

UWAGA! Konkurs dla uczestników projektu AKTYWALNIA.
Pierwsze 10 osób w wieku 60+, które dołączą do Biegu na Łąki otrzyma piękne koszulki, ufundowane przez partnera wydarzenia - 
Wrocławskie Centrum Seniora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz