piątek, 22 maja 2020

Informacje Stowarzyszeniowe.

Sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Pomysł na Życie , nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 27.V. 2020 r ( ze względu na epidemię koronawirusa oraz zamknięcie Sektora 3 w tym terminie ).

Terminy na zatwierdzenie sprawozdania finansowego i merytorycznego ( czyli także termin odbycia Zebrania Walnego) uległy przesunięciu:

Sporządzenie i podpisanie sprawozdania finansowego
Standardowy termin na sporządzenie (co oznacza również podpisanie) sprawozdania finansowego to 31 marca (dla organizacji, których rok obrotowy jest tożsamy z kalendarzowym). Na sporządzenie sprawozdania finansowego za 2019 r. mamy dodatkowe 3 miesiące – sprawozdanie musi być więc sporządzone do 30 czerwca 2020 r.
Zatwierdzenie i wysłanie sprawozdania finansowego
Standardowy termin na zatwierdzenie sprawozdania finansowego to 30 czerwca (dla organizacji, których rok obrotowy jest tożsamy z kalendarzowym). W 2020 r. na zatwierdzenie sprawozdania finansowego mamy dodatkowe 3 miesiące – sprawozdanie za 2019 r. musi być więc zatwierdzone do 30 września 2020 r.
Po zatwierdzeniu sprawozdanie finansowe wysyłane jest do odpowiedniego urzędu (do KRS lub do  US ) – data wysłania w praktyce też została przesunięta, ponieważ zależy od daty zatwierdzenia sprawozdania. Granicznym terminem na wysłanie sprawozdania będzie więc 12 października (dla organizacji bez działalności gospodarczej, które wysyłają sprawozdanie do Urzędów Skarbowych ) lub 15 października (dla NGO z działalnością gospodarczą, które wysyłają sprawozdania do KRS).
Sektor 3 otwiera się dla organizacji od 1 czerwca br ale w bardzo ograniczonym zakresie co do ilości sal i osób mogących tam przebywać ( max 20 osób w sali konferencyjnej - mamy ok. 50 członków ) ).  W związku z czym w czerwcu zebranie Walne się nie odbędzie. Mamy prawo je odbyć,, zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami, do końca września br. Poczekamy na złagodzenie obostrzeń  w Sektorze 3.
PS. Info dla Majki : sprawozdania zarząd zatwierdza po przyjęciu ich na Walnym i podpisuje profilem zaufanym u pani księgowej. Telefon do Reni: 600482238.

4 komentarze:

 1. Sprawozdania podstawowe tak, rozumie...
  Ja pytałam o sprawozdanie do urzędu statystycznego to z terminem 29 maj. Ale w powtórce dostrzegłam, że wykonawcą jest prezes i to mnie satysfakcjonuje. Dziękuję za telefon Reni.
  Miłego dnia Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu
  Telefonowała nasza członkini (-) z pytaniem czy za czas pandemii musimy płacić składki członkowskie, skoro działalność była zawieszona i ograniczona. Powiem szczerze, że nie umiałam jej odpowiedzialnie dać odpowiedzi. Dlatego piszę to pytanie publicznie, jeśli wiesz jaka jest odpowiedź- napisz to tutaj aby wszyscy inni też wiedzieli jedno. Dzięki.
  Czekamy więc Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Sprawozdanie do Głównego Urzędu Statystycznego wysłałam 16.V.br przez Generator drogą elektroniczną. Nie były wymagane podpisy zarządu.
  2.Jeśli chodzi o składki członkowskie to w statucie nie ma zapisu odnośnie pandemii, przerw wakacyjnych itp. ale uiszczanie składek jest dla członków obowiązkowe ( paragraf 12 naszego statutu, ze statutem można się zapoznać na naszej stronie internetowej: www.pomyslna zycie.com.pl) Składki przeznacza się na pokrycie koniecznych wydatków stowarzyszeniowych takich jak: prowadzenie księgowości, zakup papieru, tuszu, domeny strony internetowej, opłaty za kartę bankową itp. W uiszczaniu tych opłat nie mamy przerw z tytułu pandemii, wakacji itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyczerpująca odpowiedź.
  Dziękujemy (wszyscy zainteresowani).
  Pozdrawiam - Majka

  OdpowiedzUsuń