poniedziałek, 25 maja 2020

Uczymy się tańczyć . . .

Dzień dobry wszystkim
Szczególnie  serdecznie witam zainteresowanych naszą skromną nauką tańca. 


Dzisiaj mamy nowe "otwarcie" i nową propozycję:
mianowicie:

         1.) Tango towarzyskie i...
         2.) Tango Argentyńskie ! 

       T A N G O (podstawowy krok)
       
       T A N G O (Argentyńskie)

Kochani, cóż to są za piękne tańce. 
Różnią się nieco między sobą, ale my to wyłapiemy i popatrzymy kilka razy, aby opanować zasady. Oczywiście że chodzi o teorię. Tym czasem  (!), bo kiedy odzyskamy wolność będziemy praktycznie mogli poćwiczyć pod okiem naszych przyjaciół Krysi i Jaśka, oraz Czesława (jest wstępna zgoda) z jego parkietową partnerką Kazią (jeszcze nie rozmawiałam).


W "zakładce" tanga polecą jeszcze inne tańce także, ale dla nas na dzisiaj ważne jest tylko tango. Na inne tańce przyjdzie kolejny stosowny czas, nie podglądajcie więc zbyt daleko tego linka, OK? A na pewno nie do końca, bo: po pierwsze zmęczycie się trudnością i liczbą kroczków, a po drugie - pomyli nam się wszystko, a nie o to chodzi. Uczymy się stopniowo, ok?

Powodzenia Kochani 
i do następnych lekcji z walcem, rockiem i...salsą!

Obydwa powyższe zdjęcia pochodzą z GALI Akademii Leonarda da Vinci z 19.grudnia 2015 roku, w której brałam osobiście bardzo czynny udział (poszukajcie gdzie jestem), jeszcze teraz gdy wspominam znowu zimny pot mnie oblewa, taką miałam tremę...
Majka

2 komentarze:

 1. Co do tańców Majko: Tańczyć każdy może... ale jak w każdym tańcu ważny jest rytm! i tak Tango tow. tańczymy w rytmie 2/4, a Argentino na 6/ lub 8/10(!); zaś w walcu - na 3/4... ale wiedeński -Vennese jest tańcem wirowym, przy czym angielski -English Waltz tańczymy nieco inaczej -to efekt fali morskiej; są tam figury z gracją i obroty oraz sza-se boczne podobne jak w tangu. Żeby dobrze tańczyć - taniec musi być pasją i na efekty nie będziemy długo czekać(!). Z tanecznym pozdrowieniem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow....
  Czesławie, ile wskazań, ile wiedzy, jaka pasja...
  Wiem już teraz, że dobrze trafiłam z zaproszeniem do nauki.
  Będzie można coś zrobić ze swoją nieporadnością. Może się uda!
  Dlatego też ważne będą tańce towarzyskie w kółeczku, bo jak sam wiesz - tańczących poprawnie tango, walca (z nielicznymi wyjątkami) facetów na lekarstwo, albo zero. A dziewczyny jednak są aktywniejsze i chcą potańczyć, jeśli nie w parach to przynajmniej w kółeczku i to nam głównie chodzi. Dziękuję że się odezwałeś i do miłego Majka

  OdpowiedzUsuń